Aktualitātes>Ārvalstu studenti dalīsies pārdomās par Latvijas iedzīvotāju viesmīlīgumu

Ārvalstu studenti dalīsies pārdomās par Latvijas iedzīvotāju viesmīlīgumu (0)

Otrdien, 26. martā, plkst. 8.45 – 10.00 Biznesa augstskolas Turība Biznesa inkubatorā (Graudu ielā 68, A korpusā) notiks diskusija par Latvijas iedzīvotāju viesmīlīgumu pret tūristiem. Diskusijā savās pārdomās dalīsies studenti no ārvalstīm, kas Latvijā pavadījuši ilgāku laiku un jau iepazinuši vietējo sabiedrību. Diskusiju vadīs Ēriks Lingebērziņš, SIA „Baltic Vision Riga” izpilddirektors un valdes loceklis, Biznesa augstskolas Turība lektors.

Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes (STF) dekāne Agita Doniņa: ”Vietējiem iedzīvotājiem ir nozīmīga loma Latvijas tūrismā, jo vietējo iedzīvotāju atsaucība ierindojas starp faktoriem, kas ietekmē galamērķa izvēli. Nesen publicētajā Pasaules Ekonomikas foruma veidotajā pasaules tūrisma konkurētspējas reitingā tika ziņots, ka Latvijas iedzīvotāji ir vieni no nedraudzīgākajiem pret ārvalstu tūristiem.Lai arī kādā vietā mēs esam dažādos starptautiskos novērtējumos, svarīgāk ir tomēr saprast, kā tad mūsu viesmīlības izpausmes vērtē mūsu viesi. Pēdējos divos gados gan Tūrisma attīstības valsta aģentūra (TAVA), gan Turības mācībspēki veikuši pētījumus, aptaujājot ārvalstu tūristus Rīgā un Latvijā. Pētījuma rezultāti kopumā bija ļoti pozitīvi - tūristi vietējo iedzīvotāju attieksmi vērtēja salīdzinoši augstu, kas ir klaji pretrunā ar izskanējušo informāciju par Latvijas iedzīvotāju zemo spēju būt viesmīlīgiem. Vienlaikus jāapzinās, ka Latvijā vidēji ilgāku laika periodu pavada ārvalstu studenti, gūstot iespēju padziļināti analizēt tūristam draudzīgas vides pieejamību Latvijā. Tāpēc uz sarunu esam aicinājuši virkni ārvalstu studentu, lai noskaidrotu viņu skatījumu, vai tūristi Latvijā ir gaidīti viesi!”

A.Doniņa informē, ka, uz sarunu aicināti augstskolas studenti no Indijas, Baltkrievijas, Francijas, Uzbekistānas un Ēģiptes, kas šeit pavadījuši ilgāku laiku, ir gatavi dalīties pārdomās, kāda ir viņu pašu pieredze saskarsmē ar Latvijas iedzīvotājiem. Jaunieši tiks aicināti arī nākt klajā ar priekšlikumiem, kas būtu jādara, lai tūristi Latvijā vienmēr justos droši un gaidīti.

Lai noskaidrotu, kā tad mūsu viesmīlības izpausmes vērtē mūsu viesi, Biznesa augstskolas Turība mācībspēku Dr.oec. Aijas Van der Steinas un profesores Maijas Rozītes vadībā 2011. gadā tika veikts pētījums, apjautājot Rīgas viesus, cik viesmīlīga ir Rīga kā ceļojuma galamērķis. Galvenie pētījuma rezultāti liecina, ka tūristi vietējo iedzīvotāju attieksmi vērtēja salīdzinoši augstu - vidējais aritmētiskais vērtējums 10 punktu vērtējumā bija 7.71. Pozitīvāks vērtējums iedzīvotāju attieksmei bija Baltijas valstu tūristiem (vid.=8,31).

25.03.2013

Nodarbību saraksts