Aktualitātes>Indijas studentu dzīve Turībā

Indijas studentu dzīve Turībā (0)

Katru gadu pieaug ārvalstu studentu skaits, kuri izvēlas studēt mūsu augstskolā. Šogad tas jau ir sasniedzis 230 studējošo no dažādām Eiropas un Āzijas valstīm. Kopš septembra mūsu augstskolas bakalaura studiju programmā Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība un maģistra studiju programmā Tūrisma stratēģiskā vadība mācās 16 studenti no Indijas.

Tā kā man starptautiskās rotari apmaiņas programmas ietvaros nesen bija iespēja apmeklēt  piecas pilsētas vienā no Indijas reģioniem Gudžerata, kur prezentēju mūsu augstskolu, nolēmu pirms došanās ceļā tikties un aprunāties ar studentiem. Pirmkārt vēlējos noskaidrot, no kuriem Indijas reģioniem viņi  ir ieradušies un kā jūtas mūsu augstskolā un Latvijā. Uz tikšanos bija ieradušies Lalan Gupta, Manas Malhotra, Rakmesu Kumar un Twinkie. Viņi pastāstīja, ka visvairāk studentu mūsu augstskolā mācās no Delhi un  New Delhi, taču netrūkst studentu arī no citiem reģioniem: Kustinagaras,  Puntabi u.c. No Gudžeratas pagaidām neesot studentu mūsu augstskolā. Par Turību studenti uzzinājuši no Indoeiropas izglītības servisa (Indo european educational service), interneta un semināriem New Delhi. Turību Indijas studenti izvēlējušies tādēļ, ka šeit tiek nodrošinātas kvalitatīvas studijas par salīdzinoši zemāku mācību maksu nekā citās Eiropas valstīs. Arī uzturēšanās izmaksas studenti vērtē kā zemākas nekā citur Eiropā. Svarīgi, ka Turības ir studiju programmas tūrisma menedžmentā un pasākumu organizēšanā, jo tādu nav Indijā.

Jautāti par pozitīvo un negatīvo pieredzi mūsu augstskolā un Latvijā, studenti atbildēja, ka teorētisko zināšanu līmenis Turībā ir augstāks nekā Indijā. Būtisks faktors studentiem no Indijas ir tas, ka Latvijā cilvēki runā angliski, atšķirībā, piemēram, no Francijas. Vienīgā negatīvā pieredze Latvijā Indijas studentiem ir aukstā ziema. Jautāti, ar ko jārēķinās viņu  vienaudžiem dzimtenē, ja tie gribētu iestāties mūsu augstskolā, atbildes bija: „Esiet laipni lūgti Latvijā. Esiet atvērti kultūru atšķirībām, ņemiet līdzi siltu apģērbu, esiet gatavi  mācīties vietējo valodu. Mums patīk šeit studēt un Jums arī patiks.” Jautāti par plāniem pēc studiju beigšanas, jaunieši atbildēja, ka plāno atgriezties Indijā un tur atvērt restorānu vai viesnīcu, bet daži maģistrantūras studenti plāno palikt Eiropā vai doties kur citur pasaulē, lai uzsāktu savu biznesu.

Tiekoties ar Vapi GRIMS koledžas maģistrantūras un bakalauru programmas studentiem, man šī Indijas studentu pieredze noderēja, stāstot par mūsu augstskolu. Tā radīja interesi un mazliet izbrīnu klausītājos, kā tautieši ir atraduši tik mazu valsti. Par Vapi studentu interesi liecināja uzdotie jautājumi. Bez Vapi tikos ar vidusskolu, internātskolu un koledžu studentiem Suratā Vadorā, Baručā, Dhulē. Vērtējot jauniešus Indijā, ar kuriem tikos, varu teikt, ka tie ir ļoti zinātkāri, gudri, motivēti un mācīties griboši jaunieši. Par to liecināja viņu uzdotie jautājumi par mūsu vizītes mērķiem, izglītību Latvijā un mūsu augstskolu. Tā kā manas vizītes laikā varēju apmeklēt tikai piecas pilsētas, izmantoju iespēju pastāstīt par mūsu skolu Gudžeratas radio FM 91,1 un sniegt interviju laikrakstā Times of India.

Ceru nākošajā gadā satikt mūsu augstskolā studentus no Suratas, Vapi, Vadoras, Baručas, Dhules, Mumbajas un citām Indijas pilsētām!

Informāciju sagatavoja:
E-projektu daļas vadītāja Anita Emse

13.03.2013

Nodarbību saraksts