Aktualitātes>Jaunieši radīs idejas Latvijas izaugsmei

Jaunieši radīs idejas Latvijas izaugsmei (0)

Šajā nedēļas nogalē, 22. - 23.februārī, Biznesa augstskolā Turība norisināsies #idejasLatvijai forums “Latvija – kādu es vēlos!”, kur konkursa kārtā piedalīsies 50 jaunieši ar savām idejām straujai un dinamiskai Latvijas izaugsmei. Jaunieši darbosies Singapūras Globālā līderības foruma vadītāja Lova Sjeva Thiama (Low Siew Thiam) vadībā, kurš šobrīd viesojas Latvijā un palīdzēs attīstīt idejas, lai augstskolu studenti un absolventi varētu tās prezentēt konkursa žūrijai. Labākās idejas paredzēts iesniegt Latvijas valdībai un par tām publiski diskutēt, savukārt tās autori un attīstītāji balvā saņems pieredzes apmaiņas braucienu uz Singapūru.

Šajā nedēļas nogalē notiks foruma 1.kārta - konkursa atklāšanas pasākums kopā ar mentoru. Forumā jaunieši tiks sadalīti 10 mazākās grupās, kuru ietvaros viņiem būs uzdevums 24 stundu laikā attīstīt savas idejas, ko nākamajā dienā prezentēt foruma žūrijas komisijai. Dalībnieki varēs iepazīties un sastrādāties ar sev līdzīgi domājošiem un aktīviem jauniešiem. Žūrija savukārt vērtēs jauniešu prezentētās idejas un otrās dienas noslēgumā paziņos tās piecas komandas, kuras turpinās cīņu par braucienu uz Singapūru.

Jauniešu idejas vērtēs foruma žūrija – izcilas personības no dažādām jomām: LNB radošais direktors Gatis Mūrnieks, SAF Tehnika valdes priekšsēdētājs, LTRK padomes loceklis Normunds Bergs, Swedbank Latvija valdes locekle Irīna Pīgozne, žurnālists Guntis Bojārs, sociālantropologs Klāvs Sedlenieks, sērijuzņēmējs finansēs Ģirts Rungainis, ZAB Borenius partneris Lauris Liepa un operdziedātāja, „Latvijas Lepnums 2008” laureāte Evita Zālīte.

Lai piedalītos konkursā, augstskolas studenti un absolventi vecumā līdz 25 gadiem līdz š. g. 14.februārim tika aicināti 2000 rakstu zīmēs atsūtīt savu vīziju par Latvijas nākotni, aizpildot pieteikuma anketu portālā www.idejaslatvijai.lv. Kopumā tika saņemtas 76 idejas no jauniešiem visā Latvijā. Novērtējot pieteikumu atbilstību Nolikumam, foruma organizatori atlasījuši 50 labākos ideju autorus, kas piedalīsies konkursa atklāšanā.

Forumu organizē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Swedbank, Biznesa augstskola Turība un Latvijas radio mediju platforma pieci.lv ar mērķi iesaistīt Latvijas jauno paaudzi strauja un dinamiska valsts izrāviena veidošanā, celt Latvijas konkurētspēju starptautiskā līmenī un panākt nobriedušās rietumu ekonomikas.

Papildu informāciju par forumu iespējams uzzināt sociālo tīklu platformās Facebook un Twitter.

19.02.2014

Nodarbību saraksts