Aktualitātes>Latvijas Zaļais punkts izsludina kārtējo konkursu augstskolām „Zaļā punkta kauss”

Latvijas Zaļais punkts izsludina kārtējo konkursu augstskolām „Zaļā punkta kauss” (0)

Lai noskaidrotu, kurā Latvijas augstskolā mīt zaļākie un radošākie studenti, Latvijas Zaļais punkts izsludina kārtējo konkursu augstskolām „Zaļā punkta kauss”, kura uzvarētājs saņems ceļojošo kausu „Labo nodomu koks” un 1000 eiro prēmiju. Konkursa pirmā kārta sākās jau 7.aprīlī, un tā noslēgsies 1. maijā plkst. 23.59.

Lai piedalītos konkursā, augstskolas pārstāvjiem jāizveido četru cilvēku komanda. Būtiski, ka vienu augstskolu var pārstāvēt vairākas komandas, un ir ļoti ieteicams, ka komandā iekļauti dažādu studiju virzienu pārstāvji, jo tas veicinās starpnozaru skatījumu un oriģinālāku risinājumu atrašanu, attiecīgi – lielākas iespējas nokļūt konkursa otrajā kārtā. Kad komanda izveidota, tā piedalās konkursa pirmajā kārtā – aizpilda un elektroniski iesniedz atjautības un radošuma testu, kurš no 7. aprīļa līdz 1. maijam pieejams interneta vidē Latvijas Zaļā punkta mājas lapā.

Otrā kārta – inovatīvu risinājumu meklēšana vides problēmām - notiks 2014. gada 16. maijā „Swedbank” galvenajā ēkā (Balasta dambī 1a), un tajā piedalīsies 25 komandas, kas konkursa pirmajā kārtā izrādījušās visradošākās. Lai konkursa dalībniekus sagatavotu inovatīvu ideju radīšanai, pasākuma dienā dalībnieki tiks izglītoti divās meistarklasēs: „Jaunu ideju ģenerēšanas metodes XXI gadsimta risinājumiem” un „Efektīvas prezentāciju tehnikas izcilam sniegumam”.
Kaspars Zakulis, Latvijas Zaļā punkta direktors: „Mūsdienās atvērtība dažādībai un radoša pieeja risinājumu meklēšanā ir ikdienas nepieciešamība. Tas ir praktisks apliecinājums vienai no būtiskākajām konkurētspējīga indivīda īpašībām – elastīgai domāšanai un spējai rast XXI gadsimta garam atbilstošus risinājumus, balansējot starp vēlamo un iespējamo. Šā gada Zaļā punkta kauss, ejot kopsolī ar laiku, mudinās studentus domāt starpnozaru griezumā un nonākt pie oriģinālām un konkurētspējīgām idejām vides problēmu risināšanai. Ideja ir visa sākums. Lai dzīvo radošas idejas!”

Uzziņai:
„Zaļā punkta kauss” ir Latvijas Zaļā punkta iedibināts konkurss, kuram jau ir zināmas tradīcijas un vērtība augstskolu vidū - 2011.gadā tajā piedalījās 7 augstskolas un videi draudzīgākās augstskolas titulu un ceļojošo kausu ieguva Vidzemes augstskola, bet 2012.gadā – jau 13 augstākās izglītības iestādes un uzvarētāja godā tika Latvijas Lauksaimniecības universitāte. Ieturējis īsu pauzi, konkurss atgriežas jaunā formātā, aicinot augstskolas nevis prezentēt jau padarītos darbus un jau iedzīvinātās idejas, bet mobilizēt radošo domāšanu un radīt jaunus konkurētspējīgus risinājumus vides problēmu risināšanai.

Konkursa sadarbības partneri: inbox.lv, AS „Swedbank”.

Konkursa nolikumu atradīsi: http://www.zalais.lv/lv/vides_izglitiba

11.04.2014

Nodarbību saraksts