Aktualitātes>Lielākā daļa Turības studentu lasa Forbes un lieto gudros telefonus

Lielākā daļa Turības studentu lasa Forbes un lieto gudros telefonus (1)

Lai noskaidrotu, kādus informācijas un komunikācijas kanālus un tehnoloģijas  lieto Biznesa augstskolas Turība studenti nolūkā iegūt sev aktuālo informāciju, marta vidū veicām nelielu aptauju.

Tagad mēs zinām, ka Turības students lasa Forbes, ikdienā apmeklē Draugiem.lv un Facebook, seko līdzi notikumiem vadošajos portālos, skatās TV3 un lieto viedtālruņus jeb gudros telefonus.

Aicinām ikvienu iepazīties ar aptaujas rezultātiem un noskaidrot, kādi ir augstskolas studentu paradumi informācijas kanālu izvēlē.

Paldies visiem, kuri bija atsaucīgi un aizpildīja aptauju!

 

Uz aptaujas par Turības studentu vidū populārākajiem informācijas un komunikācijas  kanāliem un tehnoloģijām atbildējuši 413 studenti, no tiem 75% sievietes un 25% vīrieši. 61% aptaujāto ir vecumā līdz 25 gadiem, 19% aptaujāto - vecumā no 26 līdz 30 gadiem -, un 31% aptaujāto ir vecumā no 31 gada.

 

Televīzijas kanālu lietojums

Studentu vidū populārākie televīzijas kanāli ir TV3, LNT un TV6. TV3 skatās 314 aptaujāto, LNT skatās 246 aptaujāto, savukārt TV6 ikdienā izmanto 172 aptaujātie studenti.

 

 

Žurnālu lietojums

Pēc aptaujas rezultātiem vērojams, ka Turības studentu vidū populārākais žurnāls ir Forbes, kuru lasa 106 aptaujātie jeb 12% no visiem. Nākamie biežāk lasītie žurnāli ir Cosmopolitan (93 lasītāji), Kas Jauns (88 lasītāji) un Privātā Dzīve (82 lasītāji). Savukārt 10% aptaujāto atzīst, ka ikdienā žurnālus nelasa.

 

 

Laikrakstu lietojums

Atbildot uz jautājumu „Kādus laikrakstus Tu lasi?”, 39% jeb 207 aptaujātie atzīst, ka laikrakstus ikdienā nelasa. Savukārt 20% aptaujāto lasa laikrakstu Diena un 15% aptaujāto – Dienas Biznesu.

 

 

Radio lietojums

Turības studentu vidū populārākā radio stacija ir European Hit Radio, to klausās 205 aptaujātie. Tai seko Star FM (159 klausītāji), Radio SWH (149 klausītāji) un Skonto (136 klausītāji). Ceturto vietu ieņem Radio 101, ko klausās 100 aptaujāto studentu.

 

 

Interneta portālu lietojums

Turības studentu vidū populārākais interneta portāls ir TVNET, ko lieto 306 aptaujātie. Tam seko Delfi, ko lieto 231 students, un Apollo, ko lieto 223 studenti.

 

 

Sociālo tīklu lietojums

Populārākie sociālie tīkli studenti vidū ir Draugiem.lv ar 314 lietotājiem, Facebook ar 274 lietotājiem un YouTube ar 230 lietotājiem. Ceturtais populārākais sociālais tīkls studentu vidū ir Twitter, to lieto 156 studenti.

 

 

Telefonu ekrāni

Aptaujas rezultāti rāda, ka lielākais vairākums jeb 80% Turības studentu lieto telefonus ar skārienjutīgo ekrānu.

 

 

Operētājsistēmas

Vairāk kā pusei Turības studentu jeb 56% ir viedtālrunis ar operetājsistēmu Android. Tam seko iOS, kas ir 13% viedtālruņu lietotāju, un Symbian ar 10% lietotāju.

 

 

Studenta rokasgrāmatu lietojums

Aptaujas rezultāti rāda, ka nedaudz vairāk kā puse jeb 53% Turības studentu lieto Turības Studenta rokasgrāmatu. 47% aptaujāto atzīst, ka Studenta rokasgrāmatu nelieto.

 

 

25.03.2013

Nodarbību saraksts