Aktualitātes>Noslēgusies Jauno komersantu skolas dalībnieku Biznesa plānu prezentācijas pasākums.

Noslēgusies Jauno komersantu skolas dalībnieku Biznesa plānu prezentācijas pasākums. (0)

2013. gada 13. martā norisinājās Jauno Komersantu skolas (JKS) dalībnieku Biznesa plānu prezentācijas diena. Šogad tika prezentēti vairāk nekā 10 Biznesa plāni, ko izstrādājuši uzņēmīgākie Liepājas vidusskolēni. Vērtēšanas komisijā piedalījās Biznesa augstskolas Turība Liepājas filiāles vadītāja Agnese Getaute-Zariņa un PIKC "LVT" audzēknis un "Jaunais profesionālis 2013" 1. vietas ieguvējs Kārlis Šēns. Kā stāsta JKS dalībnieki, dalību šajā skolā viņi vērtē augstu, jo tā ir iespēja iegūt jaunas zināšanas un izpratni par biznesa plānu veidošanu, jaunas idejas uzņēmējdarbībai nākotnē, jaunus domu biedrus, patīkamas emocijas un gandarījumu par padarīto. Sadarbības projektu atzinīgi vērtē arī Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš un Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas ekonomikas skolotāja Juta Birzniece.

"Mācības jauno komersantu skolā jauniešiem dod iespēju padziļinātāk un praktiskāk saprast uzņēmējdarbības vidi gan vietējā, gan pasaules mērogā. Tā ir lieliska iespēja īstenot kādu ideju, izstrādājot biznesa plānu, kas nākotnē var būt kā pamats uzņēmējdarbības uzsākšanai. Ir jādod jauniešiem stimuls īstenot savus sapņus un ieceres,” uzskata Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Gunārs Ansiņš arī piedāvāja kādam no topošajiem komersantiem viņa vietā piedalīties prestižajā Lattelecom 7. Starptautiskajā konferencē "Ko dāvināt Latvijai simtgadē” Dailes teātri aizvadītā gada 18. oktobrī, kurā piedalījās bijušais Londonas mērs Kens Livingstons, izglītības reformu speciālists Ričards Gervers un citi pasaulē zināmi eksperti. Tā kā skolēnu interese bija liela, tika izlozēts viens dalībnieks un šī lieliskā iespēja – piedalīties konferencē tika Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas 12.b klases skolniecei Elīzai Dubovikai.

„Tā kā biznesa plāna rakstīšanas mācīšanai skolas ekonomikas kursā laika pietrūkst un plāns prasa specifiskas zināšanas, kas skolotājiem diemžēl pietrūkst, jo ar reālo biznesu viņi nenodarbojas, tad ir vajadzīgi arī kompetenti speciālisti, kas var vienkārši izstāstīt skolēniem par visu biznesa plānā iekļauto. Tā kā skolēniem par šo specifisko jautājumu arī neinteresējas, tad radās doma, ka sadarbībā Turību šo problēmu varētu atrisināt. Vidusskolā skolēniem, kuri vēlas kaut ko sasniegt, ir ļoti liela mācību slodze, tāpēc ar biznesu nodarboties plāno ļoti neliels skaits. Jauno Komersantu skolas nodarbības notiek diezgan vēlu vakaros, tas prasa tiešām lielu ieinteresētību, lai nāktu tumšā vakarā uz nodarbību. Mans uzskats ir tāds, ka, jo ātrāk jaunieši sāk domāt par uzņēmējdarbību, jo mazākus rāmjus viņi sev uzliek, kā rezultātā nākotnē varētu izdoties tiešām inovatīvi biznesi,” komentē Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas ekonomikas skolotāja Juta Birzniece.

Jauno komersantu skola Liepājā savu darbību uzsāka 2011. gadā un to organizē Liepājas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Biznesa augstskolas Turība Liepājas filiāli un Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolu. JKS  mērķis ir rast iespēju Liepājas vidusskolu skolēniem apgūt uzņēmējdarbības praktiskos pamatus profesionāļu vadībā. Savukārt audzēkņu uzdevumi ir iemācīties atrast Biznesa idejas, apgūt biznesa plāna rakstīšanas pamatus, saprast uzņēmuma veidošanas pamatus un prezentēt savu Biznesa plānu.

Pirmajā mācību gadā JKS mācības uzsāka vairāk nekā 100 Liepājas pilsētas vidusskolēnu, 2012. gada 30. septembrī - 30 skolēnu.

Kā stāsta Juta Birzniece, nepieciešamība pēc šāda veida skolas radās, jo tika izvērtēts, ka Latvijas Republikas Vispārējās izglītības standartā ekonomikas mācību priekšmets iekļauts nelielā apjomā, līdz ar to skolēniem, kuriem interesē uzņēmējdarbība, nav iespējams iegūt padziļinātas zināšanas par biznesa uzsākšanu.

27.03.2013

Nodarbību saraksts