Aktualitātes>Rīgā uzstāsies Jēlas Universitātes pūtēju koncertorķestris

Rīgā uzstāsies Jēlas Universitātes pūtēju koncertorķestris (0)

Svētdien, 26. maijā, plkst. 16.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē koncertēs Jēlas Universitātes pūtēju koncertorķestris mākslinieciskā vadītāja Tomasa Dafija /Thomas C. Duffy/ vadībā. Koncerta programmā iekļauti Č. Aivza, R. Vāgnera, Dž. Gēršvina, T. Dafija, I. Stravinska, H. Filmora un Dž. Makeja skaņdarbi.

Ieeja koncertā bez maksas.

Jēlas Universitātes pūtēju koncertorķestris ir viens no tradīcijām bagātākajiem augstskolu pūtēju orķestriem pasaulē un tā sastāvā ir ap 60 mūziķu. Orķestris ir izpelnījies lielu ievērību, gan ASV, gan citviet pasaulē pateicoties ārkārtīgi plašajam repertuāram – no kamermūzikas līdz publikas iemīļotiem maršiem, teatralizētiem uzvedumiem un pat repa integrēšanai klasiskajā mūzikā.

Savas pastāvēšanas ilgajā vēsturē orķestris saņēmis jūsmīgas pasaules mūzikas kritiķu atsauksmes, tostarp par tādiem projektiem kā leģendārā Džona Filipa Sūsa orķestra koncertprogrammas atjaunošanas koncerts oriģinālajā instrumentu sastāvā Kārnegīholā Ņujorkā 1979. gadā, ierakstu kompānijas Denon paspārnē Japānā veikto un CD formātā izdoto koncertierakstu orķestra 1987. gada koncerttūres laikā, kā arī par koncertiem Londonā Karaliskajā Albertholā un Vestminsteres Sv. Džona Smita laukumā 1992. gadā. Viens no ievērojamākajiem orķestra projektiem bijis Glena Millera Armijas gaisa spēku orķestra koncertprogrammas atjaunošana 1994. gadā, atzīmējot 50. gadskārtu kopš Sabiedroto karaspēka nolaišanās Francijas teritorijā Normandijā un tā daudzie atkārtojumi pēc klausītāju vēlēšanās, kā arī daudzas citas koncertprogrammas, kas saistītas ar ASV vēsturiski nozīmīgiem datumiem un notikumiem. Starp nesenākajiem panākumiem minams koncerts 2011. gadā Ņujorkas Kārnegīholā kopā ar kori vairāk nekā 100 dziedātāju sastāvā.

Jēlas Universitātes pūtēju koncertorķestris ir pirmais ASV koledžas orķestris, kas jau 1956. gadā devies Eiropas tūrē. Kopš tā laika orķestris īstenojis jau 24 koncerttūres visā pasaulē. Neskatoties uz koncertu ārkārtīgi plašo ģeogrāfiju, šī ir pirmā orķestra viesošanās Latvijā.

Orķestra mākslinieciskais vadītājs Tomass Dafijs ir ievērojams amerikāņu komponists un diriģents, neskaitāmu pūtēju orķestru asociāciju biedrs un vadītājs. Viņa skaņdarbi izdoti tādu leiblu kā Amerikas komponistu alianse, Meredith Music, Ludwig music, Bourne Company Music Publishers paspārnē. Pats Dafijs ir mūzikas izdevniecības Plankton Press īpašnieks. Tomass Dafijs bijis pedagogs Hartfordas konservatorijā, Konektikutas universitātē, Kornelas universitātē un citviet, bet kopš 1982. gada, Dafijs ir mācībspēks Jēlas universitātē.

Laipni aicināti visi interesenti!

22.05.2013

Nodarbību saraksts