Aktualitātes>SAF maģistrantes un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests saņem pateicību par veikto apmācību

SAF maģistrantes un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests saņem pateicību par veikto apmācību (0)

Šī gada 29. oktobrī Rīgas 25. vidusskolā notika skolas pedagoģisko un tehnisko darbinieku apmācība par palīdzību ārkārtas situācijās, kas nereti var gadīties skolā. Šo nodarbību vadīja Biznesa augstskolas Turība Sabiedrisko attiecību fakultātes maģistrantes Inga Vītola un Ieva Rubene. Apmācība  notikusi, pateicoties Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta iniciatīvai.

Kā stāsta SAF maģistrante Inga Vītola, nepieciešamība organizēt šādu nodarbību radās, jo Sabiedrisko attiecību fakultātes dekāna Andra Pētersona docētajā kursā „Sabiedrisko attiecību ētika un sociālā atbildība” studentiem tika uzdots izstrādāt un īstenot darbu sabiedrības labā. Tā kā I.Vītola ir arī NMP dienesta darbiniece, tad tika veidots pasākumu par NMP dienesta tā brīža aktualitāti – traumatisms skolā un pareiza pedagogu un skolas personāla rīcība smagos gadījumos, līdz NMP mediķu atbraukšanai. Projekta galvenais mērķis bija informēt par pareizu rīcību nelaimes gadījumos kas var notikt skolā

„Mēs, Biznesa augstskolas Turība Sabiedrisko attiecību fakultātes maģistrantes, 29. oktobrī ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta atbalstu piedalījāmies nodarbībā, kuras laikā Rīgas 25.vidusskolā informatīvā nodarbībā tikāmies ar 45 pedagogiem un skolas personālu. Gandrīz divu stundu garās nodarbības laikā NMP dienesta  pārstāvji informēja par palīdzības izsaukšanas tālruni 113 un par pirmās palīdzības sniegšanas nozīmi. Tāpat nodarbību laikā ar pedagogiem tika pārrunāta rīcība nelaimes gadījumos, kas iespējami skolā un kad steidzami jāiesaistās skolas personālam, piemēram, aizrīšanās, spēcīga asiņošana, apdegumi, bezsamaņas stāvoklis, sirdsdarbības apstāšanās,” gandarīta par paveikto ir I. Vītola.

Sabiedrisko attiecību maģistrantes, sadarbojoties ar NMP dienesta speciālistiem, aktīvi iesaistījās pasākuma plānošanā, organizēšanā un vadīšanā, līdz ar to novērtējam atzinīgos vārdus no Rīgas 25.vidusskolas vadības puses. Maģistrante Inga atzīmē, ka Rīgas 25. vidusskolas vadība bija ļoti atsaucīga, jo skolas personālu nodarbībai piesaistīja skolēnu brīvlaikā.

„Kā rāda NMP dienesta izsaukumi, teju vai ik dienas ir kāds nelaimes gadījums, kas noticis skolā. Tā, piemēram, nesen NMP dienesta mediķu palīdzība bija nepieciešama kādam pusaudzim Vidzemē, kurš skolā guva galvas traumu krītot pa kāpnēm un atsitoties pret radiatoru, citā gadījumā 11 gadus vecs zēns, slidinoties pa kāpņu margām, zaudēja līdzsvaru un krita no vairāku metru augstuma, gūstot smagas traumas. Viens no pēdējiem gadījumiem, kad bija būtiska ātra apkārtējo rīcība, notika 10.oktobrī kādā Rīgas skolā, kur 17 gadus vecs jaunietis pēkšņu zaudēja samaņu un viņam apstājās elpošana. Skolas medmāsa uzsāka atdzīvināšanas pasākumus līdz NMP dienesta mediķu ierašanās brīdim, kuri turpināja reanimāciju un pēc tās nogādāja jaunieti slimnīcā,” skaidro I. Vītola. Viņa norāda, ka, ņemot vērā to, ka smagi negadījumi notiek arī skolās, būtiska ir skolas personāla ātra iesaistīšanās – gan pareiza palīdzības izsaukšana, gan palīdzības sniegšana līdz mediķu ierašanās brīdim.

29. oktobra nodarbība bija sākums NMP dienesta nodarbību lekciju ciklam. Maģistrante norāda, ka šobrīd NMP dienests aicina arī citas skolas atsaukties un atrast laiku, lai organizētu pedagogu un skolas personāla grupas un piedalītos šajā nodarbībā par personāla pareizu rīcību nelaimes gadījumos un kā vislabāk palīdzēt. „Pieteikšanās vēl turpinās, bet zināms, ka šobrīd atsaukušās vairāk nekā 30 skolas visā Latvijā. Iepriekš NMP dienests jau organizējis nodarbības skolās par „113” tālruni, kurā tika iesaistīti skolēni, taču lekciju cikls skolotājiem un skolas personālam ir jauna līmeņa sadarbība starp NMP dienestu un sabiedrību,” tā Inga.

Sabiedrisko attiecību fakultātes studentes un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests saņēmis Rīgas 25. vidusskolas un tās direktores Ingas Nesteres oficiālu pateicību par aizvadīto sadarbību. Rīgas 25. vidusskolas direktore vēstulē pauž prieku, ka Turība gatavo profesionālus un atraktīvus sabiedrisko attiecību speciālistus un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā strādā tik profesionāli, zinoši, cilvēcīgi un sadarboties gatavi darbinieki. „Paldies par doto iespēju mācīties un vēlam veiksmi Jūsu vadītajai iestādei arī turpmāk pildīt ļoti nozīmīgos darba uzdevumus,” vēstulē raksta I. Nestere.

FOTO

Ap pilnu vēstules tekstu iespējams iepazīties zemāk.

06.11.2013

Nodarbību saraksts