Aktualitātes>Skolēni klātienē iepazīs veiksmīgus Latvijas uzņēmumus

Skolēni klātienē iepazīs veiksmīgus Latvijas uzņēmumus (0)

Oktobrī un novembrī to Latvijas skolu audzēkņiem, kuras savās programmās īpašu uzmanību pievērš ekonomikas tēmām, būs iespēja viesoties 80 inovatīvos, veiksmīgos Latvijas uzņēmumos, tādējādi gūstot priekšstatu par uzņēmējdarbību ne vien no teorētiskās, bet arī no praktiskās puses. Šādu iespēju jauniešiem jau piekto gadu piedāvā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Biznesa augstskolu Turība.

LIAA pārstāvji  uzsver: „Sarunās ar skolu pedagogiem secinājām, ka ikdienas darbā viņiem bieži pietrūkst uzskatāmu veiksmīgu Latvijas uzņēmumu piemēru, par kuriem stāstīt saviem audzēkņiem un analizēt to darbības panākumu atslēgas. Pirms pieciem gadiem mēs nācām ar iniciatīvu Latvijas skolu izglītojamo intereses par inovatīvajiem uzņēmumiem rosināšanas pasākumi. Uzņēmumu apmeklējums ir liels ieguvums gan jauniešiem, kuri redz, kā dažādi biznesa principi darbojas praksē, gan viņu skolotājiem, kuri šādā veidā gūst praktisku informāciju un papildu materiālu turpmākam darbam.”

No oktobra sākuma līdz pat 15. novembrim skolēni no visiem Latvijas reģioniem varēs klātienē iepazīt ceļazīmju ražošanas uzņēmumam Signum, inovatīvu iepakojuma materiālu ražotāja Pepi Rer, pārtikas produktu ražotnes Rūjienas saldējums, rotaļlietu ražotāja Varis Toys un citu radošu un panākumiem bagātu Latvijas uzņēmumu ikdienas darbu, vadības principiem principus un attīstības gaitu. Liela uzmanība uzņēmumu apmeklējumu laikā tiks veltīta tam, lai jauniešos rosinātu interesi par inovācijām, netradicionāliem biznesa risinājumiem un zināšanu nozīmi uzņēmējdarbībā.

Uzņēmumu apmeklējumos skolēni arī uzzinās par attiecīgā reģiona uzņēmējdarbības attīstību, pašvaldības atbalstu un pieejamajiem atbalsta instrumentiem jaunajiem uzņēmējiem, tostarp biznesa inkubatoriem. Ar šiem pasākumiem LIAA vēlas rosināt skolēnu, jo īpaši vecāko klašu audzēkņu, interesi par biznesu.

Skolēnu vizītes Latvijas uzņēmumos tiek nodrošinātas ar ERAF un ES atbalstu īstenotās Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programmas ietvaros, ko jau piekto gadu īsteno LIAA.

 

Papildu informācija:
LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa,
Tālrunis: 67039422

Jolanta Brilte
UVF projekta vadītāja
Biznesa augstskola Turība
Tālrunis: 26389103

04.10.2013

Nodarbību saraksts