Aktualitātes>Šonedēļ Turībā notiek viesprofesora Lova Sjeva Thiama lekciju kurss „East Asian Business”

Šonedēļ Turībā notiek viesprofesora Lova Sjeva Thiama lekciju kurss „East Asian Business” (0)

No 20. oktobra līdz 24. oktobrim, Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātē notiek lekciju kurss „East Asian Business”, kuru vada viesprofesors no Singapūras – Lovs Sjevs Thiams (Low Siew Thiam).

Piecus vakarus no plkst. 18.15 līdz 21.20. augstskolas studenti izzina Austrumāzijas biznesa vadīšanas nianses, filozofiju un praksi, veicinot izpratni par atšķirībām Rietumu un Austrumu biznesa vadības metodēs un kultūrās. „Lekciju kursa uzdevums ir atvērtā veidā aplūkot šīs divas biznesa vadības kultūras, kā un ko viena no otras var mācīties. Katras valsts veiksme būs tajā, cik tā spēs būt atvērta dažādībai un paņemt sev piemērotāko, līdzīgi, kā to spējusi Singapūra,” komentē Lovs Sjevs Thiams.

Kurss tiek organizēts divās daļās – teorētiskajā un praktiskajā. Pēc teorētiskās daļas studenti strādās darba grupās un analizēs, kā, piemēram, atšķiras Latvija, Uzbekistāna, Gruzija, Krievija no Ķīnas un Rietumu modeļa, tādējādi rodot izpratni, cik daudz dažādu vadības modeļu ir pasaulē un cik atkarīgi tie ir no valstī pastāvošās nacionālās kultūras un tradicionālajām vērtībām. „Te noteikti nav runa par vienu globālu modeli, katrā valstī tas ir atšķirīgs, jo kultūras ir atšķirīgas. Latvija kopīgās diskusijās atklāsies pavisam citāda, nekā Uzbekistāna, un otrādi,” teic vieslektors.

Kā atzīmē Lovs Sjevs Thiams, kursā padziļināti tiks aplūkota arī kreativitāte un inovācijas, analizējot Austrumāzijas biznesa pieredzi.

Lekciju kurss notiek angļu valodā un ir bez maksas. Pēc kursa noklausīšanās studenti saņems sertifikātu par lekciju kursa apgūšanu.
Kā informē fakultātes pārstāvji, ierobežoto vietu dēļ nebija iespējams uzņemt visus gribētājus.

Lovs Sjevs Thiams darbojas kā uzņēmējdarbības konsultants Singapūrā, specializējies stratēģijas izstrādes konsultāciju un vadības apmācību sniegšanā uzņēmumiem. Viņš ir savas ģimenes uzņēmuma Homestead Pte Ltd valdes priekšsēdētājs un ieņem amatus arī citu uzņēmumu valdēs, t. sk., ir šveiciešiem piederoša uzņēmuma Baur Asia Pte Ltd, kas darbojas visā Dienvidaustrumāzijā, valdes loceklis.Kā biznesa pasniedzējs darbojies prestižās augstākās izglītības iestādēs visā pasaulē, piemēram, The Business School for the World, ESSEC Business School, University of Bradford, Asian Institute of Technology. Šobrīd viņš lekcijas vairs nelasa, tādēļ Biznesa augstskolas Turība studentiem šī bija vēl jo ekskluzīvāka iespēja iepazīt biznesa vadības nianses Lova Sjeva Thiama izpildījumā.

20.10.2014

Nodarbību saraksts