Aktualitātes>"StartUp Weekend Liepaja" – 54 stundas biznesa izveidei

"StartUp Weekend Liepaja" – 54 stundas biznesa izveidei (0)

Šā gada 14. līdz 16. novembrī Liepājā pirmo reizi notiks starptautisks uzņēmējdarbības pasākums “StartUp Weekend Liepaja”, kurā 54 stundu laikā dalībnieki attīstīs savas biznesa idejas. Divas labākās idejas iegūs iespēju tālāk sacensties “Global StartUp Battle”, kurā vienkopus pulcēsies arī citu “StartUp Weekend” uzvarētāji. Aicināts pievienoties ikviens – gan ar biznesa ideju, gan bez tās, uzsver pasākuma organizētāji.

Kā skaidro organizatoru pārstāvis Dāvis Paipa, „Startup Weekend Liepaja” ir 54 stundu garš pasākums, kas ir veidots tā, lai nodrošinātu labāko praktisko izglītību gan uzņēmējiem, gan ideju autoriem. Vienu nedēļas nogali garais pasākums ir vērsts uz aktīvu darbību, inovācijām un izglītošanos, kā arī tas ir izaicinājums izveidot jauniesācēju uzņēmumu (Startup). Tāpat tā ir arī iespēja sadarboties ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem ārpus sava ikdienas kontaktu tīkla.

Piektdienas vakarā pasākums tiek atklāts ar ideju “pitčošanu” jeb prezentēšanu, 10 ideju izvēli un darba grupu izveidi katrai idejai. Nākamajā dienā pasākums turpināsies ar ideju testēšanu, biznesa modeļa attīstību un produkta pamata prototipa radīšanu, kā arī praktiskiem semināriem un atbalstu no pieredzējušiem mentoriem. “StartUp Weekend” noslēgsies svētdienas vakarā ar komandas darba rezultātu prezentāciju žūrijai, kas sastāvēs no potenciālajiem riska kapitāla investoriem, atbalsta programmu vadītājiem un vietējiem uzņēmējiem.

Šī uzņēmējdarbības veicināšanas pasākuma mērķauditorija ir gan studenti, gan ideju autori, kā arī cilvēki, kam jau ir savs bizness. Aptuveni puse „Startup Weekend Liepaja” mērķauditorijas pārstāvji ir saistīti ar informācijas tehnoloģijām (programmatūras izstrādātāji, web dizaineri u.c.), bet otra puse – saistīti ar uzņēmējdarbību un vadīšanu (uzņēmēji, mārketinga un finanšu vadītāji, produktu vadītāji u.c.).

Globālā aptauja liecina, ka 29% "Startup Weekend" dalībnieku apmeklē pasākumu sava kontaktu tīkla paplašināšanai, 20% vēlas attīstīt vai veidot produktu, bet 13% – lai uzzinātu, kā izveidot jaunu biznesu. Turklāt lielākā daļa, aptuveni 80% no komandu dalībniekiem, plāno turpināt strādāt pie pasākuma laikā izveidotā jaunuzņēmuma arī pēc "Startup Weekend" pasākuma beigām.

Dalībai projektā aicināti pieteikties IT speciālisti, uzņēmēji, uzņēmējdarbības attīstītāji, projektu vadītāji, studenti, ideju autori, kā arī personas, kas sapņo un vēlas kļūt par uzņēmējiem un, kuri būtu ieinteresēti veidot sadarbību ar informāciju tehnoloģiju speciālistiem, lai uz sadarbības bāzes dibinātu jaunus Latvijas uzņēmumus ar starptautisku izaugsmes potenciālu.

“Startup Weekend Liepaja” ir iespēja papildināt savas zināšanas un iegūt jaunas prasmes, saņemt pieredzējušu mentoru atbalstu, veidot kontaktu tīklu, kā arī iepazīties ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem kopējas uzņēmējdarbības attīstīšanai.

„Startup Weekend” ir veidots pēc principa mācīties darot („learning-by-doing”). Tā laikā izveidoto uzņēmumu komandām būs iespēja saņemt bezmaksas palīdzību no tehnoloģiju, pārdošanas un digitālā mārketinga ekspertiem. Kopā ar mentoriem notiks mērķtiecīga uzņēmuma komandas apmācība, ekspertīze, koučings un riska kapitāla piesaiste.

„Startup Weekend Liepaja” komanda cītīgi strādā pie tā, lai pasākumam piesaistītu inovatīvas un uzņēmīgas personas, kurām ir biznesa ideja, vai iecere vēl tikai veidot savu uzņēmumu. Šī pasākuma laikā ikviens varēs pārbaudīt savu ideju, iepazīstināt citus ar tās darbību, kā arī likt pamatus komandas izveidei. Tāpat tā ir iespēja piedalīties jaunas platformas izveidē, apgūt jaunu programmēšanas valodu, vai arī izmēģināt praksē mārketinga paņēmienus. Atliek tikai paspert soli ārpus savas komforta zonas.

„Startup Weekend Liepaja” ir unikāls projekts, jo uz to iespējams atnākt tikai ar iedvesmu un entuziasmu, bet aiziet ar jau izveidotu startup uzņēmuma komandu, uzsver pasākuma organizatori.

"Startup Weekend Liepaja" notiks trīs dienas – laikā no 14. līdz 16. novembrim, veikala “Māja” telpās Vecajā ostmalā 24, Liepājā. Pasākuma ieejas biļetes cenā ir iekļautas septiņas ēdināšanas reizes, našķi un tik daudz kafijas, cik varat izdzert.

Pasākums notiks angļu valodā. Reģistrācija un pasākuma programma atrodama šeit.

02.10.2014

Nodarbību saraksts