Aktualitātes>STF studenti stāsta par pieredzi Eiropas kultūras galvaspilsētas Rīga2014 pasākumu organizēšanā

STF studenti stāsta par pieredzi Eiropas kultūras galvaspilsētas Rīga2014 pasākumu organizēšanā (0)

 

Jau iepriekš ziņots, ka šogad Turības Starptautiskā tūrisma fakultātes profesionālā bakalaura studiju programmu studenti izgāja praksi Nodibinājumā „Rīga2014”, gūstot vērtīgu pieredzi kultūras pasākumu organizēšanā.

Kā stāsta Mg.art., koncertaģentūras FBI direktore un Nodibinājuma „Rīga2014” projektu vadītāja Brigita Rozenbrika, kuras pieredzē ir arī tādi pasākumi kā "Rīga-800″, "Eirovīzija" un pasaules mēroga mākslinieku koncerti, šogad STF studenti guva iespēju ieguldīt savas zināšanas un prasmes Latvijā nozīmīgu pasākumu organizēšanā: „Studentiem tika piedāvāts gūt jaunas iemaņas un piedalīties pasākumu organizēšanā visa gada garumā, tādējādi ilgtermiņā nodrošinot iespēju gūt neatsveramu pieredzi unikāla Latvijas kultūras projekta īstenošanas procesā.”

Pasaules koru olimpiādes projekta vadītāja Līva Čudere stāsta, ka kopumā laika posmā no 2014. gada janvāra līdz augustam nodibinājuma Rīga2014 pasākumos tika iesaistīti deviņi praktikanti no Turības Starptautiskā tūrisma fakultātes. „Praktikantiem uzticējām visdažādākos darbus – Rīga2014 programmas atklāšanas pasākumos studenti piedalījās akcijas “Grāmatu draugu ķēde” organizēšanā, gan dalībnieku reģistrēšanā un citos ar pasākumu saistītos dokumentācijas procesos, gan to koordinēšanā Gaismas ceļa posmos pasākuma laikā. Viņi gatavoja dāvanas, piedalījās atklāšanā un organizēja cilvēku ķēdi, kā arī līdzdarbojās unikālajā projektā Rīgas Centrāltirgū un Rīgas Starptautiskajā autoostā, kur rīdzinieki un pilsētas viesi varēja baudīt Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas tematisko līniju atmosfēru, vērojot radošas performances paviljonos vai klausoties klaviermūziku dažādu paaudžu pianistu sniegumā.

Pasaules koru olimpiādes pasākumu laikā studenti tika iesaistīti aizskatuvju iekārtošanā, aproču sistēmas sakārtošanā un uzturēšanā, cilvēku izsaukšanā uz skatuves, uzvarētāju karogu vilkšanā. Olimpiādes konkursos praktikantiem bija jāpalīdz ar materiāliem žūrijai, cilvēku koordinēšanu zālēs, sertifikātu reģistrēšanu uzskaites sistēmā.

Jaunie speciālisti darbojās arī nodibinājuma Preses centrā, veicot informācijas centra funkcijas, koordinējot preses konferences sagatavošanas un īstenošanas darbus, komunicējot ar žurnālistiem un organizējot mediju reģistru un akreditāciju, iekārtojot mediju pasākumu telpas, runātāju un sponsoru galdus.”

Kā stāsta Lietišķo un rekreatīvo pasākumu vadības 3. studiju gada studente Žanete Zīlīte, Rīga2014 aktivitātēs viņa sāka iesaistīties līdz ar visas programmas un Pasaules koru olimpiādes ieskaņu janvārī, kad visā Rīgā notika atklāšanas koncerti. „Kā organizatore piedalījos atklāšanas pasākumā, kas norisinājās Rīgas Starptautiskajā autoostā. Tas bija pasākums, kurā visas dienas garumā tika atskaņoti Johana Sebastiana Baha izcilie skaņdarbi. Tos izpildīja slaveni pianisti, tostarp mūsu pašu Reinis Zariņš.

Mani pienākumi šajā pasākumā bija visu mākslinieku sagaidīšana, aizskatuves iekārtošana un novākšana. Jūlijā, kad jau norisinājās Pasaules koru olimpiāde, mani pienākumos ietilpa koru sarakstu pārbaudīšana, dāvanu sagatavošana koristiem, ID karšu rakstīšana un izsniegšana medijiem, sertifikātu rakstīšana un izdale. Dažādi sīki, bet ļoti noderīgi darbiņi.”

Turības studente ir pārlieicnāta, ka dalība nodibinājuma Rīga2014 programmas aktivitāšu īstenošanā ir neatsverama prakse redzēt, kā tiek organizēti šādi milzīgi pasākumi, un neslēpj prieku, ka šādā iespēja piedalīties liela mēroga pasākumos studijās tiek plānota arī turpmāk.

Lietišķo un rekreatīvo pasākumu vadības studiju programmas studente Lita Retko stāsta, ka savu šī gada praksi pavadījusi Pasaules koru olimpiādē, no 7. līdz 19. jūlijam strādājot Arēnā Rīga par skatuves menedžera asistenti. „Šo divu nedēļu laikā Arēnā Rīga tika rīkotas Pasaules koru olimpiādes atklāšanas un noslēguma ceremonijas, divi zvaigžņu koncerti un četras apbalvošanas ceremonijas. Darbs šajos pasākumos bija patiesi interesants un daudzveidīgs, - bija jāsagatavo mākslinieku istabas aizskatuvē, jārūpējas par to, lai mākslinieki ierastos uz mēģinājumiem, pirms koncertiem tiktu nogrimēti un īsi pirms uzstāšanas atrastos pie skatuves. Katra pasākuma laikā biju atbildīga par kādu konkrētu uzdevumu, piemēram, dalībvalstu karogu un zīmju ceremoniju, vakara vadītāju un mākslinieku sūtīšanu uz skatuvi, koristu sagaidīšanu.”

Litasprāt, izaicinājums noteikti ir darbs šajā industrijā kā tādā. „Šajā periodā mana darba diena ilga vidēji no plkst. 8.30 līdz 23.00, principā bez pārtraukumiem. Galvenais, bija jāspēj ļoti ātri reaģēt uz negaidītām situācijām un „nepatīkamiem” pārsteigumiem un spēt rast tiem risinājumus.

Priecājos, ka Turība piedāvāja šādu iespēju, jo šo divu nedēļu laikā esmu redzējusi, dzirdējusi un apguvusi ļoti daudz jauna. Esmu sapratusi, cik ļoti nozīmīgs ir pasākuma tehniskais nodrošinājums, ne tikai scenārijs un programma. Esmu guvusi arī ieskatu tajā, kā tiek veidotas televīzijas tiešraides.”

Kā atzīmē L. Čudare, nodibinājums centās nodrošināt darba uzdevumu dažādošanu – praktikanti varēja darboties informācijas centrā, darba grupās un norises vietās, tādējādi nodrošinot dažādu līmeņu atbildības un iesaisti. „Esam patiesi gandarīti par šo veiksmīgo sadarbību un augsti vērtējam studentu centību, uzņēmību un augsto atbildības sajūtu. Studenti spēja strādāt patstāvīgi, sākumā organizējot mazākus darbus un pasākumus, kas vēlāk noveda pie atbildīgāku darbu veikšanas. Prieks, ka starp praktikantiem bija arī tādi, kas jau varēja dalīties pieredzē, kas iegūta reālās pasākumu aģentūrās.”

Ž. Zīlīte uzskata, ka Latvijai šī koru olimpiāde bija ļoti nozīmīga, jo šādā veidā tika spodrināts valsts prestižs. „Mūsu tautai tas viennozīmīgi ir tikai ieguvums, parādot, ka mēs savā valstī spējam organizēt šāda mēroga pasākumus, satiekot tik daudz valstu pārstāvjus un iegūstot plašāku skatījumu par kultūru daudzveidību pasaulē.”

Līdzīgās domās ir arī studente L. Retko. „Šķiet, ka, mums, latviešiem, it sevišķi rīdziniekiem, šis laiks bijis diez gan saspringts, un tas prasījis daudz iecietības. Šķita, ka Rīga mums visiem ir par mazu, tomēr uzskatu, ka pilsēta ir tikai un vienīgi ieguvusi no šī pasākuma.”

Atskatoties uz nodibinājuma uzkrāto pieredzi Eiropas Kultūras galvaspilsētas Rīga2014 programmas sagatavošanas posmā un īstenošanā, Pasaules koru olimpiādes projekta vadītāja secina, ka Latvijā arvien vairāk pieprasīti būs labi pasākumu vadības speciālisti, jo pēdējos gados kultūras, sporta un aktīvās atpūtas pasākumi vietējo iedzīvotāju un tūristu vidū kļuvuši arvien populārāki.

 

 Foto: Kaspars Garda, Riga 2014

 

 

 

14.08.2014

Nodarbību saraksts