Aktualitātes>Studējošo pašpārvalde: Diskusijā „Prakses iespējas Latvijā un Eiropā” iegūti vērtīgi secinājumi

Studējošo pašpārvalde: Diskusijā „Prakses iespējas Latvijā un Eiropā” iegūti vērtīgi secinājumi (0)

19. martā Biznesa augstskolā Turība norisinājās diskusija „Prakses iespējas Latvijā un Eiropā”, ko organizēja Biznesa augstskola Turība Studējošo pašpārvalde. Diskusijas mērķis bija iepazīstināt studentus ar dažādām prakses iespējām, citu pieredzi un informēt par noderīgām lietām, kas būtu jāzina, dodoties praksē.

Tā kā prakses laiks ir jau ļoti tuvu, tad daudzi studenti uz diskusiju bija ieradušies jau ar sagatavotiem jautājumiem, kas viņus interesē, jo jāpiemin, ka vairums pirmā kursa studenti vēl nav pieredzējuši, ko nozīmē došanās praksē.

Diskusiju uzsāka SIA „Piche” vadītājs Pēteris Senkāns, pastāstot par savu uzņēmumu, tā principiem un prasībām ne tikai no praktikantiem, bet arī darbiniekiem. Šis ir uzņēmums, kurš meklē mērķtiecīgus topošos darbiniekus, kas ar pilnu atdevi ir gatavi strādāt. Kā atzina diskusijas apmeklētāji, Senkāna runa esot bijusi ļoti motivējoša.

SIA “Zaļā josta” mārketinga vadītāja Laima Jekšiņa detalizēti raksturoja, kādi praktikanti ir nepieciešami katrai no uzņēmuma piedāvātajām prakses vietām, ko uzņēmums sagaida no studentiem un arīdzan to, ko saviem praktikantiem piedāvā SIA „Zaļā josta”. Prezentācijas nobeigumā uzņēmuma pārstāve aicināja studentus iesūtīt uzņēmumam savus CV un motivācijas vēstules, lai pieteiktos praksei SIA „Zaļā josta”.

Karjeras portāla Prakse.lv pārstāve Annemarī Šperliņa studentus informēja par portāla dažādo piedāvājumu un sniegtajām iespējām, par to, kā pareizi sagatavot CV, rakstīt motivācijas vēstules un veidot savu tēlu, lai darba devējs būtu ieinteresēts aicināt pretendentu uzaicināt uz darba vai prakses interviju. Šperliņa sniedza arī noderīgus padomus, kā sagatavoties intervijai. Tika pieminētas biežāk pieļautās kļūdas un uzvedība, kas nerada uzticama un kompetenta darbinieka iespaidu.

Diskusijā piedalījās arī Biznesa augstskolas Turība absolvente Inga Stiprais, kura ar krāšņo un aizrautīgo stāstījumu par savu laiku praksē iedvesmoja studentus izmēģināt dažādas iespējas un pierādīt savu kompetenci izvēlētajā nozarē. Viņa arīdzan aicināja ikvienu izmantot augstskolas sniegtās iespējas, dodoties ārzemju praksē, tādējādi gūstot starptautisku pieredzi, rūdījumu un, protams, jaunus draugus un paziņas no visas pasaules.

Diskusijas dalībnieku uzstāšanos noslēdza AS „Swedbank” personāla vadības partnere Inese Bērzabinde, kura skaidroja, ka bankā strādā ļoti radoši, enerģiski un draudzīgi cilvēki, kas ir gatavi palīdzēt jauniešiem pilnveidoties un iegūt pieredzi. Šī prezentācija noteikti mainīja daudzu domas par to, kāds ir darbs bankā, tieši pretēji -  bankā nestrādā tikai ļoti ieturēti un nopietni cilvēki.

Izsakām lielu paldies visiem diskusijas dalībniekiem, un novēlam katram atrast savu īsto prakses vietu un pierādīt sevi kā lielisku un zinošu praktikantu!

Foto no diskusijas.

Ja Tev neizdevās piedalīties diskusijā vai vērot tiešraidi, šeit vari noskatīties diskusijas ierakstu.

21.03.2013

Nodarbību saraksts