Aktualitātes>Turībā notiks diskusija „Kā veidot biznesu lauku tūrismā - absolventu veiksmes stāsti”

Turībā notiks diskusija „Kā veidot biznesu lauku tūrismā - absolventu veiksmes stāsti” (10)

Trešdien, 13. novembrī, plkst. 15.30 – 17.30 Biznesa augstskolas Turība Biznesa inkubatorā notiks diskusija „Kā veidot biznesu lauku tūrismā - absolventu veiksmes stāsti”. Diskusijā viesosies un pieredzē dalīsies bijušie Turības studenti, kuri pēc studijām pievērsušies uzņēmējdarbībai vai līdzdarbojas tūrisma uzņēmumu attīstībā.

Diskusijā aicināti piedalīties Tūrisma stratēģiskā vadība un Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmu vadība pēdējā studiju gada studenti un nozares pārstāvji!

Par savu pieredzi uzņēmējdarbībā stāstīs viesu nama „Braslas krogs” īpašniece Baiba Smilga, kura šoruden godalgota ar balvu - Kultūras zīmes “Latviskais mantojums” tūrismā. Kā sokas biznesā un kas tūristus vilina ārpus Latvijas galvaspilsētas, pieredzē dalīsies viesu nama „Jānis”  īpašnieks Jānis Vilciņš no Madonas. Pie topošajiem tūrisma speciālistiem viesosies arī absolvente Inna Kučera, kura guvusi praktisku pieredzi viesnīcas restorāna "Neiburgs" vadītājas lomā.

Diskusijas vadītājs un augstskolas Tūrisma pētniecības centra vadītājs Ēriks Lingebērziņš: Šī diskusija būs laba iespēja satikties visiem, kas domā par savu biznesu vai jau ir ar pieredzi uzņēmējdarbībā, īpaši lauku tūrismā. Uzņēmēji, kuri jau paguvuši apbružāties biznesa ikdienas dzīvē, ir lielisks padomdevējs tiem, kuri meklē atbildes uz jautājumiem: kas mani sagaida kā uzņēmuma vadītājam; kādas zināšanas un kompetences padziļināti jāapgūst, lai gūtu stabilu pamatu uzņēmējdarbības attīstībai; kādas ir lauku tūrisma attīstības tendences un izaugsmes iespējas; kā notiek klientu piesaiste viesu mājās un restorānos Latvijā”.

Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāne Agita Doniņa norāda uz pēdējo gadu pastiprinātu studentu interesi jau studiju laikā pētīt un analizēt lauku tūrisma perspektīvas. „Liels skaits diplomdarba tēmu pieteiktas tieši par viesu manu un restorānu izveidi. Tas ir reāls apliecinājums tam, ka interese par savu uzņēmējdarbību tūrismā dažādos Latvijas reģionos nemazinās, gluži otrādi -  ar katru gadu pieaug,” skaidro A. Doniņa.

Šī gada pēdējo tūrisma nozares pārstāvju un topošo speciālistu diskusiju organizē Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes Tūrisma pētniecības centrs. Kopumā  2013./2014. studiju gadā plānotas septiņas diskusiju trešdienas. Pirmā šāda veida diskusija notika š. g. februārī.

12.11.2013

Nodarbību saraksts