Aktualitātes>Turības Tūrisma pētniecības centrs aicina uz diskusiju „MICE segments Latvijā – izaicinājumi un attīstības iespējas”

Turības Tūrisma pētniecības centrs aicina uz diskusiju „MICE segments Latvijā – izaicinājumi un attīstības iespējas” (0)

Trešdien, 19. februārī, no plkst.16.00 līdz 18.00 Biznesa augstskolas Turība Biznesa inkubatorā notiks diskusija „MICE segments Latvijā – izaicinājumi un attīstības iespējas”. Uz diskusiju aicināts ikviens topošais un esošais nozares profesionālis, lai kopīgi apspriestu tūrisma attīstības Latvijā prioritātes.

Komentē Tūrisma pētniecības centra un diskusijas vadītājs Ēriks Lingebērziņš: ”Globālās ekonomiskās aktivitātes pieauguma rezultātā darījumu tūrisms ieņem aizvien nozīmīgāku vietu starptautiskā tūrisma vidē. Saskaņā ar ICCA (International Conference and Convention Association), pēdējo piecu gadu laikā darījumu tūrisma apgrozījums ir sasniedzis vēl nebijušus apmērus gan notikušo pasākumu skaita ziņā, gan gūto ieņēmumu ziņā. Attīstoties darījumu tūrisma struktūrai arvien vairāk uzmanības tiek pievērsts jaunu MICE* produktu izstrādei un to segmentēšanai esošos tirgos”.

E. Lingebērziņš atzīmē, ka Latvijas kā MICE galamērķa pieredze ir salīdzinoši neliela, tomēr, galamērķim ieņemot arvien stabilākas pozīcijas starptautiskā tūrisma vidē, konferenču un pasākumu piesaiste arvien biežāk tiek minēta kā viena no tūrisma attīstības prioritātēm, vienlaikus norādot uz vēl virkni neatrisinātajiem jautājumiem. „Lai diskutētu par MICE segmenta attīstību Latvijā, esošajiem izaicinājumiem un attīstības iespējām, Tūrisma pētniecības centrs diskusijā pulcēs nozarē strādājošos. Diskusijas mērķis ir noskaidrot, kādi ir galvenie priekšnoteikumi darījumu tūrisma galamērķu – Latvijas un Rīgas – attīstībai un kurš no darījumu tūrisma veidiem uzskatāms par perspektīvāko un piemērotāko, ņemot vērā pieejamo infrastruktūru, resursus un esošo tūrisma politiku,” tā Tūrisma pētniecības centra vadītājs.

Diskusijā savu viedokli paudīs un ar studentiem un interesentiem diskutēs Via Hansa DMC direktore Baltijā Jevgēnija Puļķe,  Albert Hotel pārdošanas un mārketinga direktors Gints Martinsons,  Nodibinājuma Rīga 2014 programmu vadītāja Aiva Rozenberga.

Diskusiju organizē Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultāte. Pirmā šāda veida diskusija notika 2013.gada februārī. Pateicoties studentu un nozaru profesionāļu atsaucībai un vēlmei turpināt savstarpēju dialogu par tūrisma biznesa izaicinājumiem, tika lemts kopīgas tikšanās rīkot regulāri.

Plašāka informācija par aizvadītajām diskusijām Turības mājas lapā.

 

*MICE – konferences, kongresi un citi korporatīvie pasākumi

14.02.2014

Nodarbību saraksts