Aktualitātes>Turpinās meklēt jaunu premjerministru

Turpinās meklēt jaunu premjerministru (0)

Latvijas Televīzija (LTV1) un pieci.lv aicina aktīvus un erudītus jauniešus no visas Latvijas piedalīties mediju spēlē „Es varu būt premjerministrs!”, kas norisināsies no 2014. gada 24. aprīļa līdz 30. oktobrim.

Mediju spēles „Es varu būt premjerministrs”, kas norisināsies radio, televīzijā un sociālajos medijos mērķis ir mainīt Latvijas nākotni un meklēt aktīvi domājošu paaudzi, kuri ir gatavi cīnīties un aizstāvēt savu viedokli par tēmām, kas jārisina Latvijas un pasaules politiķiem ikdienā, atrasties politisko cīņu situācijās, kuriem ir jaunas idejas valsts attīstībai un kuri redz sevi nākotnē valsts priekšgalā.

Par mediju spēles dalībnieku, kas maijā sāksies radio un oktobrī turpināsies televīzijā, var kļūt ikviens jaunietis vecumā no 18 līdz 30 gadiem neatkarīgi no savas politiskās pārliecības, pieredzes un ambīciju apmēra. Pretendentiem jāizveido video materiāls līdz 2 minūtēm, kurā jāpamato sava ideja Latvijai un kopā ar spēles dalībnieka anketu jānosūta uz e-pasta adresi: premjerministrs@premjerministrs.lv

No 8. maija pieci.lv veidos iknedēļu raidījumus ar atlasītajiem konkursa dalībniekiem, bet rudenī  jau pēc Saeimas vēlēšanām, sākot no 9. oktobra, 8 dalībnieki piedalīsies LTV1 televīzijas spēlē un četru nedēļu garumā cīnīsies par konkursa galveno balvu – Latvijas premjerministra mēnešalgu. Finālā par Latvijas nākotnes premjerministru varēs balsot ikviens Latvijas televīzijas skatītājs interaktīvajā telefonbalsojumā.

Projekta radio sadaļu vadīs žurnālisti Zane Peneze un Aidis Tomsons, televīzijas spēli vadīs žurnāliste Baiba Strautmane, konkursa žūrijā būs bijušie premjerministri, žurnālisti, politologi un sabiedrības viedokļu līderi.

„Projekta mērķis ir parādīt, ka politika kā profesija ir pietiekami svarīga un noniecinot to, mēs noniecinām arī  mūsu valsti. Šis projekts ir lieliska iespēja jauniešiem piedalīties un domāt par valstiskiem jautājumiem jau tagad, tā ir lieliska iespēja iemācīties diskutēt, argumentēt, iepazīt vēsturiskus politiskos aktierus un atrast nākotnes domubiedrus,” tā Katrīna Veismane, kura iesaistījās televīzijas spēlē 2011. gadā un ir viena no projekta organizatorēm šogad.

Mediju projekts top ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, ES programmas „Jaunatne darbībā” atbalstu.

LTV1 televīzijas spēli realizēja 2010. un 2011. gadā, kad projekta norisē iesaistījās 400 jaunieši no visas Latvijas un televīzijas projekts izraisīja plašu rezonansi skatītājos.

Projektu veido  Jaunās demokrātijas centrs un tas top kā sadaļa Jaunatnes darbībā projekta „Nākotnes līderis”ietvaros.

Plašāka informācija par projektu www.premjerministrs.lv 

 

Informāciju sagatavoja:        
Madara Kalniņa
Projekta vadītāja
t. 26661133
info@premjerministrs.lv

04.04.2014

Nodarbību saraksts