Aktualitātes>Uzņēmīgākie vidusskolēni no Liepājas pavada notikumiem bagātu dienu Turībā

Uzņēmīgākie vidusskolēni no Liepājas pavada notikumiem bagātu dienu Turībā (0)

29. maijs Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas  un Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas uzņēmīgākajiem 15 skolēniem, kuri visu mācību gadu cītīgi apguvuši biznesa plāna rakstīšanas iemaņas Biznesa augstskolas Turība Liepājas filiāles un Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas kopīgi organizētajā Jauno komersantu skolā, izvērtās interesantiem notikumiem bagāts. Jaunie liepājnieki un pasniedzēja Juta Birzniece viesojās Rīgā, lai iepazītos ar Biznesa augstskolu Turība, kur mācās topošie uzņēmēji un augsta līmeņa vadītāji, piedalītos augstskolas Biznesa inkubatora aktivitātēs, izzinātu Dailes teātra aizkulises un dienas noslēgumā izbaudītu skatuves kultūras garšu izrādē „Milēdija”.

FOTO GALERIJA

Dienas sākās ar augstskolas valdes priekšsēdētāja Alda Baumaņa uzrunu un sveicienu augstskolas Biznesa inkubatorā. Savā uzrunā viņš sveica jauniešus par izdarīto izvēli attīstīt sevī uzņēmējspējas un dalījās pieredzē par notikumiem iz dzīves, kuri viennozīmīgi apliecinājuši biznesa vadības zināšanu nepieciešamību veiksmīga uzņēmuma darbības veikšanai.

Tālāk augstskolas studentes un mārketinga projektu vadītājas Sintijas Seglenieces vadībā sekoja ekskursija pa augstskolu. Tās laikā tika izrādīta augstskolas teritorija, apmeklēta bibliotēka, reālai videi pietuvinātā un inscenētā Tiesu zāle, Studējošo pašpārvalde, augstskolas sporta zāle, jaunatklātā mācību telpa StartUp hotel tūrisma un viesmīlības speciālistiem, kā arī Jaunatnes tūrisma mītne. Augstskolas pārstāve saņēma daudz jauniešu jautājumu par studiju procesu augstskolā, budžeta un studiju maksas atlaidēm, Studējošo pašpārvaldes darbību un studentu priekšrocībām u. c.

Pēc ekskursijas DALP 5. vsk. un Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni  vairākas stundas pavadīja Biznesa inkubatorā, kur sadaloties piecās komandās, izspēlēja februārī notikušās un plašu rezonansi guvušās Biznesa nakts uzdevumus un piedāvāja savus biznesa risinājumus dažādām piedāvātajām problēmsituācijām. Konkursu vadīja inkubatora vadītāja un 75 studentu un absolventu dibinātu uzņēmumu kuratore Ieva Melbārde, savukārt katras Liepājas jauniešu komandas veikumu vērtēja paši dalībnieki, noslēgumā no sava vidus izvirzot, viņuprāt, labāko. Uzvaru guva komanda, kura saņēma visvairāk balsu.

Pēc radošām aktivitātēm biznesa ideju mājvietā liepājnieki ieturēja pusdienas augstskolas studentu ēdnīcā Nīke un tālāk devās uz Dailes teātri, kur viņus sagaidīja teātra Reklāmas un iespieddarbu vadītāja un Turības Komunikācijas fakultātes absolvente Elīna Grāve, lai stundu garā ekskursijā izrādītu telpas no pagrabiem līdz bēniņiem, atklātu teātra aizkulises un iepazīstinātu ar aktieriem, kuri gatavojas vakara izrādēm. Pēc ekskursijas jaunieši ar pasniedzēju devās uz izrādi „Milēdija”, dienu noslēdzot ar kultūras garšas baudījumu lielākajā profesionālajā repertuārteātrī Latvijā.

30.05.2014

Nodarbību saraksts