Studiju programmas>Profesionālā bakalaura studiju programmas>Pasākumu producēšana un vadība

Pasākumu producēšana un vadība - profesionālā bakalaura studiju programma


PASĀKUMU PRODUCĒŠANA UN VADĪBA GRĀDS: Profesionālā bakalaura grāds uzņēmējdarbības vadībā

KVALIFIKĀCIJA: Uzņēmumu un iestāžu vadītājs

STUDIJU ILGUMS: 4 gadi pilna laika studijās dienā vai 4,3 gadi nepilna laika studijās neklātienē

STUDIJU VALODA: latviešu

PRAKSE: Latvijas vai ārvalstu pasākumu organizēšanas un tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumos

STARPTAUTISKA ATZINĪBA

Topošie speciālisti studiju laikā var iesaistīties ne tikai trīs starptautiskās sadarbības programmās vai praktiskās iemaņas nostiprināt un stažēties ārvalstu kompānijās, bet arī ar jau iegūto diplomu startēt darba tirgū visā pasaulē.

PRASMES

Apgūsi prasmes plānot, organizēt, veidot lietišķos pasākumus – gan pasaules mēroga kongresus, gan nelielas konferences. Apgūsi veselību veicinošo un SPA pasākumu pārvaldību, lietišķo etiķeti, ētiku, psiholoģija un līderību, izdzīvošanas prasmes brīvā dabā. Apgūsi prasmes veidot komunikāciju ar medijiem, kas ir svarīgi, kontaktējoties ar žurnālistiem.

Studiju rezultātā tiek izveidota  zināšanu un pieredzes platforma, kas būs drošs pamats jebkura mēroga pasākumu organizēšanai.

Pasākumu organizēšanā, uz stabila pamata, kas veidots no mācību procesā apgūtajām zināšanām un prasmēm, būs iespēja veidot individuāli neatkārtojamus, stilistiski daudzveidīgus pasākumus, īstenojot jebkuru radošu  ieceri, kā arī iekļauties jebkura liela mēroga projekta profesionālajā komandā.

Gūtās zināšanas dos iespēju pārliecinoši darboties pasākumu industrijas laukā un katram no jums īstenot  individuālos mērķus- organizēt dažādu mūzikas žanru koncertus, publiskus sporta un izklaides pasākumus, starptautiskas konferences, krāšņas kāzu svinības vai darboties Olimpisko spēļu organizatoru komandā.


KARJERA:

  • Tavs darbs būs interesants ne tikai Tev pašam, bet arī apkārtējiem;
  • Tu radīsi citiem svētkus un pozitīvas emocijas;
  • Darbs mudinās Tevi augt un iegūt zināšanas daudzās jomās, kas ļaus Tev veidot karjeru uzņēmumos, kas nodarbojas ar lietišķo, kultūras vai atpūtas pasākumu organizēšanu, vai dibināt savu uzņēmumu;
  • Jauno tehnoloģiju attīstība sniedz neierobežotas iespējas radošajai izpausmei;
  • Augstskolas diploms kļūs par Tavu ieejas biļeti jebkura pasākuma tapšanas laboratorijā un sniegs iespēju kļūt par aizskatuves pavēlnieku;
  • Iegūtais grāds un kvalifikācija noderēs, ja vēlēsies veidot savu pasākumu organizēšanas vai tūrisma un viesmīlības uzņēmumu;
  • Profesionālās izaugsmes iespējas strauji augošā nozarē, kas ik gadu pieprasa arvien vairāk jaunus speciālistu.


Pasākums kā bizness

Profesionālu pieeju pasākumu vadībā veido gan pieredze, gan zināšanas šajā jomā. Biznesa augstskola Turība piedāvā apgūt pasākumu producēšanu, kas sniegs daudzpusīgas zināšanas sākot ar pasākumu plānošanu, organizēšanu, budžeta veidošanu un sponsoru piesaisti līdz pat risku vadībai un autortiesību piemērošanai. Profesionālā bakalaura studiju programmas „Pasākumu producēšana un vadība” laikā tiek sniegtas zināšanas, kas ļauj  pasākumu organizēšanu apgūt kā biznesa veidošanu. Programmas studentiem un absolventiem praktiskā veidā ir iespējams apgūt pasākumu jomu un izveidot savu biznesu. Studiju laikā tiek sniegtas padziļinātas zināšanas uzņēmējdarbībā, kas dod iespēju veidot karjeru strauji augošā nozarē Latvijā un pasaulē, kā arī radīt savu uzņēmumu pasākumu vai tūrisma un viesmīlības jomā.

Docētāji – nozares profesionāļi

Nodarbības vada pasniedzēji, kas ir savas nozares profesionāļi, piemēram, koncertaģentūras FBI direktore Brigita Rozenbrika, kuras pieredzē ir arī tādi pasākumi kā „Rīga-800”, „Eirovīzija” un dažādu pasaules mēroga mākslinieku koncerti. B. Rozenbrika stāsta: „Studentiem, kuriem vadu lekcijas, cenšos nodrošināt iespēju iepazīties ar visdažādāko kultūras pasākumu sagatavošanas procesu un norisi, tādēļ paralēli lekcijām viņiem ir iespēja apmeklēt koncertus, lai klātienē redzētu unikālu tehnoloģiju izmantošanu un iepazītu gan vietējo, gan ārvalstu profesionāļu darbu.”

Iespēja producēt pasākumus vai veidot savu uzņēmumu

Absolvējot studiju programmu „Pasākumu producēšana un vadība”,  speciālistiem ir visplašākās karjeras iespējas. Apgūstot nepieciešamās zināšanas, absolvents var strādāt uzņēmumā, kas nodarbojas ar lietišķo, kultūras vai rekreatīvo pasākumu organizēšanu, tāpat var nodibināt vai attīstīt savu uzņēmumu, plānot un vadīt sporta un aktīvā tūrisma pasākumus, kā arī organizēt lietišķus kongresus, konferences un sanāksmes. Iegūtais grāds un specializācija atbilst tam, lai studiju programmas absolvents varētu vadīt arī tūrisma un viesmīlības uzņēmumus.

Studiju programma sniedz iespēju gūt pieredzi no nozares profesionāļiem – ekspertiem pasākumu plānošanā un īstenošanā, iemācīties pasaules teoriju pielietot praktiskā darbā pasākumu organizēšanā, izveidot pasākumu, kas var kļūt par atpazīstamu zīmolu visā pasaulē, kā arī iemācīties veidot pasākumus tā, lai tie kļūtu ne tikai par izklaidi, bet arī par peļņu nesošu biznesu.

„Studiju laikā bija daudz vērtīgu ieguvumu. Viens no tiem, iekļūšana Latvijas populārāko pasākumu aizkulisēs, piemēram konkursa Supernovas laikā un citur. Pasniedzēji ir pasākumu jomas profesionāļi, no kuriem daudz varēju mācīties,” stāsta Vaiva Ribaka, Biznesa augstskolas Turība studiju programmas „Pasākumu producēšana un vadība” absolvente, pasākumu aģentūras Attach projektu vadītāja, bijusi iesaistīta lielāko pasākumu un festivālu (Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku, festivālu Positivus un Studentu paradīze) organizēšanā.


Turpinot studēt maģistrantūrā, studiju ilgums tikai 1,5 gadi!

###TAB-HOLDER###

PROGRAMMAS DIREKTORE
Daina Vinklere, Mg.geogr., lektore
Tālrunis: 67619693
E-pasts: Daina.Vinklere@turiba.lv

 

 

Studiju programma ir akreditēta. Saskaņā ar Augstskolu likuma 
grozījumiem visas šī virziena akreditētās studiju programmas 
akreditētas līdz 2023. gadam.

Nodarbību saraksts