- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
Jaunumi
10 ieteikumi bezrūpīgai un drošai ceļošanai
Pēc divu gadu pauzes no pandēmijas uzliesmojuma visā pasaulē un ceļošanas ierobežojumiem, tūrisma industrija atkopjas un strauji uzņem apgriezienus, cilvēki alkst pēc ceļošanas, taču pirms došanās ceļā jāņem vērā daži ieteikumi, kas palīdzēs bez rūpēm izbaudīt ceļojumu. Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns Ēriks Lingebērziņš sniedz 10 ieteikumus bezrūpīgai un drošai ceļošanai, kas palīdzēs nodrošināt kvalitatīvu un bezrūpīgu atpūtu ceļojuma laikā.
1. Atcerēties par ceļojumu apdrošināšanas polisi
Ceļojumu apdrošināšanas polise palīdzēs gadījumos, kad nozudusi bagāža vai ir atcelts vai novēlots lidojums, kas kalpos kā drošības spilvens neparedzētos gadījumos ceļojuma laikā.
2. Respektēt un papētīt citu valstu kultūru
Pirms doties uz kādu valsti vajadzētu veikt mazu izpēti kultūras iezīmēs, kā arī dažādās paražās un etiķetē, jo, kas mums var šķist pieņemami, citās valstīs var šķist aizvainojoši un pat uzbrūkoši. Žesti, mīmika, dažādi ģērbšanās stili un paradumi sievietēm un vīriešiem var izraisīt asas negācijas no vietējiem iedzīvotājiem.
3. Pārliecināties, ka netiek vestas lietas, kuras nav paredzētas vest ārā no valsts
Ieteicams nevest atpakaļ no citas valsts dažādus augļus un ēdienus, ja tie nav pārstrādāti vai kārtīgi iepakoti, jo pastāv dažādi riski, kas saistīti ar parazītu ievešanu, invazīvo augu šķirnēm, dažās valstīs pat ar likumu ir aizliegts ievest dažādus augļus, koraļļus un citas dabas veltes, kas ir raksturīgas tai valstij un klimatam, tādēļ šādi pārkāpumi bieži ir sodāmi.
4. Izvēlēties ēdienus, kas tuvāki mūsu pašu virtuvei
Protams, dodoties uz citu valsti, vēlamies izgaršot citu valstu virtuves un garšas, lai gūtu jaunas pieredzes un izgaršotu to, ko ikdienā tipiski neēdam, taču jāatceras, ka mūsu vēderi ir pieraduši pie ēdiena, ko ēdam mājās, tādēļ ārzemju virtuves dažkārt var izraisīt problēmas ar gremošanas sistēmu un izbojāt kopējo ceļojuma pieredzi.
5. Uzticēt ceļojuma plānošanu tūrisma operatoriem vai ceļojuma dizaineriem
Drošs veids kā izbaudīt savu ceļojumu ir uzticēt plānošanu tūrisma operatoriem, jo tās vislabāk pārzina galamērķi un vietas, kuras ir vērts atpazīt, kā arī tūristu grupām bieži tiek piedāvātas atlaides un iespējams rezervēt laikus. Šāda plānošana atvieglo ceļotāja domāšanu par to, ko darīt un kur doties ceļojuma laikā.
6. Veikt izpēti par tūrisma galamērķi jau pirms došanās
Pirms došanās ceļojumā vajadzētu veikt izpēti un pārlasīt ziņas par notikumiem un situāciju noteiktajā valstī, lai nesaskartos ar problēmām un nebūtu nekādi draudi veselībai. Politika, ģeopolitiskā situācija, draudi drošībai, ekonomika - visi šie aspekti ir vērā ņemami un var būtiski ietekmēt ceļojuma kvalitāti un pat drošību.
7. Atcerēties par klimatu un attiecīgi sagatavoties
Jāatceras, ka ceļojot pārvietojamies no vienas klimata zonas uz citu, tādēļ intensīvs saules starojums var ātri apdedzināt ādu, jo neesam pie tā pieraduši. Pie klimata maiņas ir jāpierod mēreni, jālieto aizsargkrēms, un jāierobežo pavadītais laiks tiešā saules starojumā, vismaz pirmās ceļojuma dienas.
8. Pārbaudīt dokumentus un vīzas ieceļojot
Dodoties ceļojumā, ir jāpārliecinās par galamērķa vīzu, ieceļošanas un uzturēšanās politiku, kā arī pasu termiņu ierobežojumus, lai nerastos liekas aizķeršanās iebraucot un izbraucot no valsts. Dažādas valstīs var iebraukt tikai ar pasi, un ID karte netiek pieņemta, kā tas ir vairums Eiropas valstīs.
9. Izvēlēties galamērķus un pakalpojumu sniedzējus, kuri īsteno ilgtspējīgas prakses
Izvēlēties galamērķus un pakalpojumu sniedzējus, kuri sniedz savu pakalpojumu un strādā atbilstoši augstiem ētikas standartiem. Tādā veidā varam nodrošināt, ka tūristu samaksātā nauda tik tiešām sniedz labumu vietējiem iedzīvotājiem, vietējām kopienām.
10. Ņemt vērā saslimšanas riskus
Nedrīkst aizmirst, ka risks saslimt ar Covid vai kādu citu slimību, joprojām ir iespējams, tādēļ ir vērts piedomāt par personīgo higiēnu, drošības pasākumiem un ,protams, vakcināciju un potēm.