- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
Jaunumi
Apmācīs pedagogus, kā motivēt jauniešus veidot jaunuzņēmumus
Trešdien, 8.novembrī, Biznesa augstskolā Turība norisināsies seminārs “Kā stimulēt uzņēmējdarbību un jaunuzņēmumu veidošanu?”, kurā eksperti dalīsies ar metodēm un pieejām, kā stimulēt jauniešus veidot jaunuzņēmumus, tādējādi iesaistoties uzņēmējdarbībā. Apmācībās aicināti gan pedagogi un mācībspēki, gan jaunie uzņēmēji, gan organizāciju pārstāvji, kas strādā ar uzņēmējdarbības vides attīstīšanu un jauniešiem.
Apmācībām vēl var šodien paspēt pieteikties, aizpildot pieteikšanās anketu. Dalība ir bez maksas.
“Uzņēmējdarbība un konkurētspējīgi un inovatīvi uzņēmēji ir atslēgas elements, lai nodrošinātu valsts izaugsmi un attīstību. Izglītības iestādes un dažādas atbalsta organizācijas ikdienā izglīto jauniešus un mudina apgūt uzņēmējdarbības prasmes, cenšas stimulēt prasmi radīt inovatīvus produktus un risinājumus. Taču, ja papētām uzņēmumu ilgtspējību, tad konstatējam, ka pēc trim gadiem vairāk nekā 50% no jaundibinātajiem uzņēmumiem cieš neveiksmi. Kādēļ tā? Ko mēs kā izglītotāji, skolotāji, treneri, dažādu organizāciju pārstāvji un pieredzējuši uzņēmēji varam darīt?,” atzīst Biznesa augstskolas Turības Projektu daļas vadītāja Kristīne Neimane.
Galvenie neveiksmju iemesli ir rentabilitātes un izaugsmes kapacitātes trūkums. Šādi neveiksmes cēloņi jāmeklē prasmju trūkumā: uzņēmumu dibinātāju un komandas uzņēmējdarbības prasmēs, nespējā atrast atbalsta tīklus, un efektīvu atbalsta ekosistēmu jaunuzņēmumiem. Izglītības iestādes un dažādas atbalsta organizācijas ikdienā izglīto jauniešus un mudina apgūt uzņēmējdarbības prasmes, cenšas stimulēt prasmi radīt inovatīvus produktus un risinājumus.
Seminārā būs iespēja uzklausīt un diskutēt ar pieredzējušiem ekspertiem un mentoriem, kā atbalstīt un stimulēt uzņēmējdarbības garu jauniešos, studentos un jaunajos uzņēmējos. Biznesa augstskolas Turība rektore Zane Driņķe, kas ir arī Mentoru asociācijas dibinātāja, dalīsies savā ilggadējā pieredzē, atbalstot un mentorējot jauniešus, kas ir radījuši un realizējuši virkni veiksmīgu biznesa projektu Latvijā. Savukārt, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru valdes loceklis un jaunuzņēmumu eksperts Jānis Lielpēteris stāstīs par ekosistēmu un vidi, kas var palīdzēt stimulēt jauno uzņēmēju rašanos un veiksmīgu attīstību. Pasākuma noslēgumā savā pieredzē un emocijās dalīsies studentu komanda, kas tikko ir piedalījusies starptautiskā biznesa ideju konkursā.
Pasākuma atbalstītāji ir augstskolu un Tirdzniecības un rūpniecības kameras kopīgais projekts “SPINteams”, kurā deviņi partneri no piecām valstīm apvienoja spēkus un radīja dažādus atbalsta rīkus jauno uzņēmēju atbalstam. Projekta ietvaros tika izstrādāti mācību materiāli, veidoti semināri un publicēta rokasgrāmata, kas palīdz jaunajiem uzņēmējiem, kā arī to mentoriem un atbalsta personām pārvarēt dažādas grūtības uzņēmuma izaugsmes ceļā. Plašāk par projektu ir pieejama mājaslapā: www.spinteams.eu.
Seminārs norisināsies latviešu valodā, un dalība tajā ir bez maksas. Par dalību tiks izsniegti arī sertifikāti. Seminārs notiks Biznesa augstskolas Turība Biznesa inkubatora telpās, Rīgā graudu ielā 68 (A korpuss). Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru.