- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
Jaunumi
Biznesa augstskolā Turībā tikās Latvijas un Igaunijas rektoru padomes
8. aprīlī Biznesa augstskolā Turība norisinājās Latvijas rektoru padomes tikšanās ar Igaunijas lietišķo zinātņu augstskolu rektoru padomes delegāciju.
“Tikšanās ar Igaunijas augstskolu rektoriem pagāja draudzīgā gaisotnē, pārrunājot abās izglītības sistēmās kopīgo un atšķirīgo. Tikties ar igauņiem vienmēr ir interesanti, jo mūsu valstis ir līdzīgas, un mēs paši sevi pastāvīgi ar viņiem salīdzinām. Vienlaikus, ir rādītāji, kuros mēs objektīvi esam pārāki. Piemēram, ārvalstu studentu piesaistei igauņiem ir nacionāla līmeņa stratēģija un dāsns publiskais finansējums, tomēr mēs Latvijā esam paveikuši daudz vairāk, un lielu ieguldījumu ir sniegusi arī Biznesa augstskola Turība,” uzsvēra Rektoru padomes ģenerālsekretārs Jānis Bernāts.
Savukārt Biznesa augstskola Turība rektors Aldis Baumanis atzina, ka pandēmijas dēļ nebija iespējams tikties klātienē ātrāk, bet tagad tas beidzot notika, jo šāda viedokļu un pieredzes apmaiņa vienmēr ir interesanta un noderīga abām pusēm. “Protams, ir svarīgas oficiālas sarunas, taču liela nozīme ir arī tam, ka varējām aprunāties arī neformālākā atmosfērā un apspriest abu valstu rektoru profesionālos izaicinājumus un šķēršļus. Šī tikšanās bija noderīga gan Latvijas, gan Igaunijas augstskolu attīstībai, jo abas valstis saskaras ar līdzīgām problēmām, taču iezīmējās arī daudzas atšķirības,” atklāja A. Baumanis.
Rīgā viesojās Igaunijas lietišķo zinātņu augstskolu rektoru padomes valdes locekle Piret Reinus, Igaunijas Drošības zinātņu akadēmijas prorektore Triinu Kaldoja, Tallinas Lietišķo zinātņu universitātes rektors Enno Lend, Tallinas Veselības aprūpes koledžas rektore Ulle Ernits, Tartu Veselības aprūpes koledžas rektore Ulla Preeden, kā arī Igaunijas Aviācijas akadēmijas rektors Koit Kaskel.
Vizītes laikā tika analizēta augstskolu rektoru pārstāvniecības atšķirības, sadarbība ar valsts pārvaldi, kvalitātes kontrole, pētījumu veikšanas iespējas, kā arī piešķirtā finansējuma apjoms, akreditācija, internacionalizācija un citi jautājumi.