Jaunumi

27.12.2024

Darbinieku labbūtībai Turība izveido ārstnieciskās masāžas salonu

Biznesa augstskolas Turība Veselības aprūpes virziens, rūpējoties par augstskolas darbinieku fizisko un emocionālo labbūtību, šoruden uzsācis jaunu iniciatīvu – atbilstoši visām prasībām ir izveidots Mācību salons, kur darbinieki var saņemt bezmaksas ārstnieciskās masāžas pakalpojumus.

Šīs procedūras veic Veselības aprūpes virziena studiju programmas “Ārstnieciskā masāža” pēdējā kursa studenti prakses ietvaros, kuri pēc absolvēšanas saņems valsts akreditētu diplomu un Pasaules masāžas federācijas sertifikātu, kā arī tiks iekļauti ārstniecības personu reģistrā. Studentu prakse notiek ārsta, pedagoga uzraudzībā.

“Līdz šim labsajūtas un veselības pakalpojumus darbinieks pats meklēja ārpus uzņēmuma, bieži izmantojot uzņēmuma piedāvātās veselības apdrošināšanas polises. Taču šobrīd aizvien vairāk uzņēmumu savu iespēju robežās šos pakalpojumus piedāvā darbiniekiem saņemt jau savā darbavietā. Arī mēs ar šo iniciatīvu vēlamies rādīt piemēru un mudināt citus uzņēmumus reaģēt uz darbinieku vajadzībām, nodrošinot to nepārtrauktu labsajūtu, veselību un patiesu aprūpi. Mācību salona darbības pirmajos divos mēnešos no klientiem esam jau saņēmuši pozitīvas atsauksmes, kas noteikti veicina mūs to turpināt darīt arī tālāk, ” stāsta Biznesa augstskolas Turība Veselības aprūpes virziena vadītāja Marika Kaprano-Ģederte.

Viņa norāda, ka mūsdienās aizvien vairāk tiek runāts par “izdegšanu” darbā, tāpēc uzņēmumi pastiprināti pievērš uzmanību savu darbinieku labsajūtai, jo tā būtiski ietekmē darbinieku motivāciju, darba efektivitāti un kopējo darba vidi uzņēmumā. Darbinieki, kuri darbā jūtas labi un aprūpēti, sasniedz augstākus rādītājus, vairāk iesaistās un veido pozitīvas attiecības darba vidē.

Šobrīd šajā kontekstā tiek piesaukta labbūtība, kas aptver plašāku jēdziena izpratni, jo labbūtībai ir gan emocionālā, mentālā, gan fiziskā, sociālā un finansiālā dimensija. “Kā palīdzēt darbiniekiem tikt galā ar izaicinājumiem mentālās, sociālās un fiziskās veselības kontekstā, šis jautājums ir uzņēmuma vadītāju un cilvēkresursu vadītāju aktuālajā dienas kārtībā,” atzīst Veselības virziena vadītāja.

Tieši pandēmija un attālinātais darbs ir devis negatīvu artavu attiecībā uz darba vidi, tāpēc uzņēmumi, cīnoties ar šīm darba vides komplikācijām, meklē dažādus risinājumus, kā uzlabot darba vidi, samazinot savu un darbinieku stresu, saglabājot darbinieku apmierinātību, veselību un produktivitāti.

Kā galvenās darbinieku labbūtības problēmas uzņēmumos viņa min ķermeņa sāpes, stresu un vientulību. Gandrīz lielākajai daļai biroja darbiniekiem ir nosliece uz muguras un ķermeņa sāpēm, acu nogurumam un redzes problēmām, kas var izraisīt arī apgrūtinātu elpošanu un problēmas ar koncentrēšanos.

“Arī stress mums šķiet jau kā ierasta ikdienas un darba dzīves sastāvdaļa. Nav noslēpums, ka stress mūsdienu pasaulē ir klusais slepkava. Kad esam pakļauti pastāvīgam spiedienam un spriedzei, mūsu ķermenis reaģē negatīvi, izdalot mūsu asinsritē tādas ķīmiskas vielas kā kortizols un adrenalīns. Šīm hormonālajām reakcijām ir daudz negatīvas ietekmes uz mūsu fizisko un garīgo veselību, kas rada papildu sarežģījumus saistībā ar garīgo veselību, depresiju, neapmierinātību un nogurumu visos dzīves aspektos,” skaidro eksperte.

Tāpat cilvēkiem ir vajadzīga saiknes un kopības sajūta, lai visam, ko viņi dara uzņēmumos, būtu jēga un mērķis. Taču pandēmija un arī daļēji attālinātais darbs ir radījis jaunu fenomenu - vientulības epidēmiju, proti, darbiniekiem, pārraujot saites ar saviem kolēģiem, veidojas milzīga plaisa komunikācijā.

Tāpēc Turības Veselības aprūpes virzienam, domājot, kā palīdzēt uzņēmumiem uzlabot darba vidi un darbinieka labsajūtu, tostarp, fizisko komfortu, ir padomā vēl viena iniciatīva. “Mēs uzņēmuma vajadzībām palīdzēsim apmācīt speciālistus ārstnieciskajā masāžā akreditētā izglītības iestādē, savukārt uzņēmumus aicinām savā organizācijā veidot pašiem savu masāžas kabinetu, jo, mūsuprāt, gandrīz katrā uzņēmumā var atrast telpu 10 kvadrātmetru izmērā,” skaidro M.Kaprano-Ģederte

Ārstnieciskā masāža var palīdzēt cīnīties pret trauksmi un depresiju, lielākajai daļai cilvēku tā samazina stresu, paaugstina koncentrēšanos dienas laikā un var palielināt darba produktivitāti. “Štata masieris” ir papildus bonuss – tas nodrošina arī drošību uzņēmumā kā ārstniecības persona, kura var sniegt pirmo palīdzību, ja rodas šāda nepieciešama.

“Šobrīd no savas puses vēlamies apzināt gan potenciālos interesentus, kuri vēlas uzsākt studijas programmā “Ārstnieciskā masāža”, iegūstot kvalifikāciju “Masieris”, gan uzņēmumus, kuriem būtu interese ieviest masiera pakalpojumus savā uzņēmumā. Proti, uzņēmums nosedz studiju maksu konkrētam studentam, ar kuru ir noslēgts līgums par darba attiecībām uz noteiktu laiku,” stāsta M. Kaprano -Ģederte.

Šeit ir ieguvēji gan uzņēmumi, gan uzņēmuma darbinieki, gan studenti, jo organizācijas, kas pievērš uzmanību darbinieku labsajūtai, ir konkurētspējīgākas un veiksmīgākas ilgtermiņā. Darbinieka labsajūta nav tikai ētisks un cilvēciskais pienākums, bet arī ekonomisks ieguvums uzņēmumiem.

Uzņēmumi, kuriem ir svarīga darbinieku labbūtība un vēlas iesaistīties šajā iniciatīvā vai par to uzzināt vairāk informācijas, aicināti sazināties ar Turības Veselības aprūpes virzienu, zvanot pa tālr. 26378425 vai rakstot e-pastu: inguna.kalke@turiba.lv.

Biznesa augstskolas Turība Veselības aprūpes virziens piedāvā divas īsā cikla profesionālās augstākās izglītības programmas – “Estētiskā kosmetoloģija” un “Ārstnieciskā masāža”, bet arī nākamgad plāno atvērt jaunu bakalaura programmu “Uzturs”.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!