Jaunumi

13.12.2022

Drošības speciālistu prasmes un profesijas nākotnes perspektīvas

Biznesa augstskolas Turība kopā ar 6 augstskolām ERASMUS+ sadarbības projekta ietvaros Latvijā, Lietuvā, Spānijā, Norvēģijā, Nīderlandē un Somijā rīkoja diskusijas ar drošības profesionāliem, lai noskaidrotu to viedokļi par drošības profesijas vajadzībām un nākotni.

Viennozīmīgi ir tas, ka drošības specialists vairs sen nav tikai apsarga pie durvīm, vai cilvēks, kas uzrauga teritoriju vai izsniedz atslēgas. Tas ir speciālists, kurš var novērtēt un analizēt potenciālos drošības riskus, kas domā stratēģiski, kas māk un spēj nokomunicēt informāciju par drošību saviem kolēģiem un citiem departamentiem.

Interesants ir fakts, ka neskatoties uz katras valsts atšķirīgo ģeogrāfisko novietojumu, ekonomiskās attīstības līmeni, dažādo politiku drošības jomā – visu valstu ekspertu secinājumi bija ļoti līdzīgi. Tātad, šeit mēs varam runāt, ka drošības nozares problēmas un risināmie jautājumi ir ļoti līdzīgi visā Eiropā – gan ziemeļos, gan Eiropas austrumu daļā, gan Eiropas dienvidos.

“Pozitīvākas tendences ir vērojamas privātajā sektorā. Uzņēmumi arvien vairāk sāk pievērst uzmanību un interesēties, kā sargāt sava uzņēmuma īpašumu un darbiniekus izmantojot dažādus modernus un efektīvus drošības tehniskos risinājumus. Papildu tam uzņēmēji aizvien vairāk apzinās, ka apsargs vai drošībnieks vairs nav tikai persona, kas atrodas pie ieejas durvīm un kontrolē cilvēku plūsmu, kā arī izsniedz atslēgas. Objekti tiek aprīkoti ar dažādām sarežģītam drošības sistēmām, kuru efektīvai administrēšanai un izmantošanai ir jābūt gan zināšanām, gan izpratnei ar drošību saistītajos jautājumos. Šobrīd pieaug prasības pret drošības speciālistiem, kas padara šo profesiju daudz prestižāku un atalgojumu nozarē konkurētspējīgāku”, stāsta Uģis Začš, Biznesa augstskolas Turība lektors un pieredzējis drošības speciālists.

Visi speciālisti uzver to, ka drošības speciālistam ir jāmāca domāt plašāk un redzēt lietas kontekstā – svarīgi ir izprast organizācijas stratēģijas, domāt stratēģiski, sniegt jaunajiem speciālistiem prasmes vadībā, menedžmentā, uzlabot arī komunikācijas un tā saucamās starpnozaru prasmes. Daudzi nozares izaicinājumi jau šobrīd un arī nākotnē saistītie tieši ar digitalizāciju, mākslīgo intelektu un tehnoloģijām. Ir kritiski svarīgi sniegt drošības specialistiem zināšanas par IT jomu, kiberdrošību un tehnoloģiskajiem risinājumiem.

Pilns ziņojums pieejams ŠEIT (angļu valodā)
Projekta infografika pieejama ŠEIT (angļu valodā)

Vairāk par ERASMUS+ projektu un citām aktivitātēm drošības jomā varat sekot līdzi projekta mājas lapā: http://security.turiba.lv

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!