- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
Jaunumi
Partnerības INTUX ietvaros veikts starptautisks pētījums
Biznesa augstskola Turība ERASMUS+ sadarbības partnerības INTUX ietvaros kā vadošie partneri īstenojuši nākamo posmu projektā, iesaistot lietotāju testēšanā cilvēkus ar invaliditāti.
Ar mērķi atpazīt potenciālos šķēršļus, iesaistot lietotāju testēšanā cilvēkus ar invaliditāti, tika veiktas aptaujas un darbnīcas, iegūstot datus no indivīdiem, kā arī no organizācijām, kas pārstāv cilvēkus ar invaliditāti. Pētījuma dati tiks izmantoti, kā piemēram, lai nodrošinātu studiju kursa "Lietotāju pieredzes dizains" studentus ar prasmēm un zināšanām, kas nepieciešamas, lai, ņemot vērā specifiskās cilvēku vajadzības, īstenotu patiesi iekļaujošu lietotāju testēšanu.
Pētījuma gaitā tika aptaujāti vairāk nekā 250 cilvēki ar invaliditāti, kas lielākoties dzīvo Slovēnijā, Spānijā, Zviedrijā un Latvijā. Gandrīz puse aptaujāto 44% līdz tam nekad nebija dzirdējuši par terminu "lietotāju testēšana", savukārt 42% no tiem, kas bija informēti, nekad tādā nebija piedalījušies. Kas vēl vairāk izceļ vajadzību lietotāju testēšanas procesā aktīvāk iekļaut cilvēkus ar invaliditāti, veidojot un uzlabojot produktus un pakalpojumus. Ņemot vērā šādu lietotāju prasības, izstrādātāji var radīt iekļaujošākos un pieejamākus produktus un pakalpojumus visiem patērētājiem.
Turklāt lielākā daļa respondentu ar pieredzi lietotāju testēšanā apgalvoja, ka šādās aktivitātēs piedalījušies retāk nekā reizi gadā, kas liecina par nepieciešamību palielināt lietotāju testēšanas biežumu izstrādes procesā, lai efektīgāk apzinātu lietotāju vajadzības, tādējādi nodrošinot pieejamāku un iekļaujošāku produktu un pakalpojumu izstrādi.
Apkopojot rezultātus, tika arī noskaidrots, ka lielākajai daļai dalībnieku bija pozitīva pieredze lietotāju testēšanā ar lielu iespējamību to ieteikt arī citiem. Tas liecina, ka lietotāju testēšana dažādiem uzņēmumiem var būt efektīvs veids, kā iegūt vērtīgas atsauksmes un uzlabot savus produktus un pakalpojumus.
Kopumā rezultāti liecina par nepieciešamību pēc lielākas informētības un apmācības par lietotāju testēšanu, iesaistot cilvēkus ar invaliditāti. Palielinot piekļuvi un dalību lietotāju testēšanā un uzlabojot testēšanas vides pieejamību, organizatori var iegūt daudzveidīgākus un reprezentatīvākus datus. Tas savukārt var radīt pieejamākus un iekļaujošākus produktus un pakalpojumus visiem lietotājiem.
Šī projekta ietvaros Biznesa augstskola Turība sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām strādā pie tādu apmācību programmas izstrādes, kas palīdzēs Informācijas tehnoloģijas studentiem apgūt nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai varētu nākotnē veidot gan mājaslapas, gan lietotnes, kas būs piemērotas un ērtas lietošanā cilvēkiem ar invaliditāti.
Projekta partneri:
Biznesa augstskolas Turība (Latvija) – vadošais partneris
Mariboro Universitāte (Slovēnija)
Madrides politehniskā Universitāte (Spānija)
Seviļas autisma asociācija (Spānija)
Slovēnijas Invaliditātes organizāciju nacionālā padome (Slovēnija)
Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO (Latvija)
Funka Nu AB (Zviedrija)
Projekta īstenošanas periods: 01.09.2022 līdz 31.08.2024.
PROJEKTA MĀJASLAPA: https://www.funka.com/en/intux/
Kontakti:
Projekta akadēmiskais vadītājs
Jānis Pekša
Janis.Peksa@turiba.lv
Projekta vadītāja
Ieva Bruksle
Ieva.Bruksle@turiba.lv
Projekts finansēts no ERASMUS+ programmas.
Projekta numurs: 022-1-LV01-KA220-HED-000087964