Jaunumi
Piesakies ziblekcijām Turībā un izvēlies savu studiju virzienu!
Vēlies uzsākt studijas, bet neesi drošs, vai izvēlētais virziens patiešām būs Tev piemērotākais? Neesi vēl izlēmis – komunikācija vai tomēr labāk tūrisms? Lai sniegtu ieskatu studiju procesā un parādītu augstskolas piedāvātos studiju virzienus, Turība aicina piedalīties ziblekcijās, kas norisināsies no 20. jūlija līdz 24. jūlijam katru dienu plkst. 12.00.
Nedēļas garumā piecās lekcijās Biznesa augstskolas Turība studiju virzienu pārstāvji sniegs iespēju ielūkoties studiju procesā un iejusties studenta ādā. Lekcijas būs interaktīvas un katram būs iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus par attiecīgo jomu. Ziblekcijas notiks jauktā formātā – ierobežots skaits interesentu varēs tās apmeklēt klātienē, bet citi – vērot tiešsaistē.
Ziblekciju grafiks
20. jūlijs plkst. 12.00 – Zane Driņķe: Panākumu formula
Tikai uzstādot lielus mērķus un sapņojot dižus sapņus iespējams sasniegt daudz un vēl vairāk! Tikai pareizi izvirzot prioritātes un apzinoties savas stiprās puses var uzstādīt atbilstošus mērķus un tos ātri sasniegt. Tā uzskata asociētā profesore, Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Zane Driņķe, kura lekcijā “Panākumu formula” dalīsies ar dažādiem uzņēmējdarbības life hacks, kas iegūti vairāk nekā 20 gadu pieredzē.
Zane Driņķe vienmēr atgādina studentiem – uzstādiet mērķus gudri un sasniegsiet savus pārdrošākos sapņus! Zane Driņķe ir autore neskaitāmām zinātniskajām publikācijām par biznesa vidi Latvijā un pasaulē, kā arī autore grāmatai par kvalitātes vadību. Tāpat viņa ir īstenojusi vairākus pētījumus par faktoriem, kas ietekmē biznesa attīstību un personāla vadību.
21. jūlijs plkst. 12.00 - Dana Rone: Civillietu pakļautība un piekritība
Rodoties juridiskam strīdam, vispirms jāatrisina jautājums par strīda pakļautību un piekritību. Šajā lekcijā tiks skaidrota atšķirība starp civiltiesisko strīdu pakļautību un piekritību, kā arī analizēti tādi piekritības veidi kā sugas jeb priekšmetiskā piekritība, teritoriālā piekritība, alternatīvā piekritība un citas. Lekcijā būs vairākas atsauces uz nule kā pabeigto tiesu reformu, norādot, kādu ietekmi tas radījis uz civillietu sadalījumu starp tiesām.
Dana Rone ir zvērināta advokāte, Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes docente, kā arī sertificēta mediatore. Dana ir daudzu zinātnisko publikāciju autore, piedalījos dažādos starptautiskos projektos un pētījumos par dažādām tiesību zinātņu tēmām, tostarp mediāciju. Viņa prot cilvēcīgi un vienkārši skaidrot pat šķietami sarežģīts un emocionālas tēmas.
22. jūlijs plkst. 12.00 - Ēriks Lingebērziņš: Jaunais normālais tūrismā
Pandēmijas izplatība ir viesusi būtiskas korekcijas tūrisma un viesmīlības nozarē visā pasaulē. Par spīti dažādiem izaicinājumiem, tūrisma nozare pielāgojas un turpinās pastāvēt. Kādi tūrisma galamērķi būs pieprasīti nākotnē, un kādi – pieprasīti šodien? Kas būs būtiskākais ceļotājiem, izvēloties tūrisma un viesmīlības pakalpojumu sniedzēju – no naktsmītnes līdz restorānam gan Latvijā, gan pasaulē?
Kas ir jaunais normālais tūrismā? Vai tūrisms un viesmīlība atgriezīsies “vecajās sliedēs” vai arī pārmaiņas ir neatgriezeniskas? Un visbeidzot – vai no defekta tiks radīts efekts?
Atbildes uz šiem jautājumiem savā lekcijā “Jaunais normālais tūrismā” sniegs Biznesa augstskolas Turība asociētais profesors Ēriks Lingebērziņš, kurš tūrisma nozarē darbojas vairāk nekā 20 gadus. Viņam ir plaša pieredze tūrisma pētniecības projektu vadīšanā ar mērķi attīstīt dažādu tūrisma galamērķu attīstības stratēģijas. Ēriks Lingebērziņš ir autors grāmatai par kultūru atšķirību nozīmi tūrisma biznesā un 2019. gadā kļuvis par Gada cilvēku tūrismā.
23. jūlijs plkst. 12.00 – Jana Bunkus: Komunikācijas eksperts un burvis - viegli sajaukt
Stratēģisks? Tas ir Džeims Bonds! Superātrs? Tas ir Betmens! Spēj no nekā uzburt brīnumus? Tas ir burvis! Jeb mūsdienās tas vienkārši ir komunikācijas speciālists. Tāpēc tik viegli sajaukt. Un ir skaidrs – kāpēc. Jo, domāt ātri, stratēģiski, visaptveroši, novērst krīzes un glābt reputācijas ir sabiedrisko attiecību jeb komunikācijas speciālista ikdiena. Dinamisks un aizraujošs darbs katru dienu (redzot šo, Džeims Bonds atpūšas), katru dienu mazas un lielas komunikācijas burvestības – tāda ir komunikācijas eksperta ikdiena. Kā panākt efektīvu komunikāciju? Par to lekcijā “Komunikācijas eksperts un burvis – viegli sajaukt”.
Jana Bunkus ir komunikācijas eksperte ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi, kura ir pārliecināta – ar pārdomātu un mērķtiecīgu komunikāciju iespējams sasniegt visu! Jana savā pieredzē dalās ar studentiem, kā arī ar komunikācijas nozares ekspertiem, darbojoties Latvijas Asociācijā sabiedrisko attiecību profesionāļiem. Šobrīd viņa liek lietā plašo pieredzi, vadot Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas virzienu.
24. jūlijs plkst. 12.00 - Jānis Pekša: Dizaina domāšana IT nozarē
Par spīti esošai situācijai visā pasaulē IKT nozare spēj attīstīties nepārtraukti. Viens no indikatoriem ir jauni risinājumi, piemēram, autonoms sporta drons “AirDog”, auto koplietošana “CarGuru” vai sociālā tīkla vietne, kurā lietotāji izveido profilus un var sūtīt viens otram jautājumus “Ask.fm” vai pat ģitāru efektu pedāļu uzņēmums “Gamechanger Audio”. Šie ir daži no piemēriem, kas nesuši Latvijas vārdu pasaulē. Jāiezīmē arī 2020. gada inovācijas - jaunuzņēmumu lietotnes “Apturi Covid”, “Neklusē” un “Giveazy”.
Inovatīvi risinājumi IKT nozarē lielākoties prasa būtiskus finansiālos ieguldījumus, tomēr šīs investīcijas lielā daļā gadījumu atmaksāsies ilgtermiņā. Tāpēc mazajiem un vidējiem uzņēmumiem un to vadītājiem nav jābaidās no jauniem risinājumiem, kas tiek piedāvāti tirgū.
Ziblekcijā tiks atbildēts uz šādiem jautājumiem:
- Kas ir dizaina domāšanas definīcija un tās loma inovācijās IT jomā?
- Kas ir problēmas ierāmēšana?
- Kādi ir ideju un prototipēšanas procesi?
- Kāda ir individuālo ideju attīstība?
- Kādi ir materiālu prototipu veidošanas paņēmieni?
Atbildes uz šiem jautājumiem savā lekcijā “Dizaina domāšana IT nozarē” sniegs Biznesa augstskolas Turība IT virziena vadītājs Jānis Pekša, kurš ir arī divu studiju programmu direktors - 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas "Datorsistēmas" un profesionālā bakalaura studiju programmas "Datorsistēmas". Jānis Pekša ir zinātniskais asistents Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes Informācijas tehnoloģijas institūta doktorants. Strādājis dažādos starptautiskos uzņēmumos un piedalījies daudzos nozīmīgos Latvijas mēroga projektos, piemēram, portāla www.latvija.lv realizēšanā un pēdējā Latvijas Republikas tautas skaitīšanas projektā.
Lekcijas notiks latviešu valodā, to ilgums 30 – 40 minūtes. Tā kā klātienes dalībnieku skaits ir ierobežots, interesenti tiek aicināti reģistrēt savu dalību līdz 19. jūlijam, aizpildot PIETEIKUMA ANKETU. Ja vēlies, vari pieteikties arī uz vairākām ziblekcijām vai pat apmeklēt visas!