- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
Jaunumi
Studiju procesā studentos rosina interesi par klimata pārmaiņu vadību un ilgtspējīgas attīstības jautājumiem
2021. gada sākumā Biznesa augstskola Turība sadarbībā ar 12 partneriem uzsāka realizēt ERASMUS+ projektu, kura galvenais mērķis ir palīdzēt partneraugstskolām Gruzijā, Baltkrievijā un Ukrainā kļūt par pētniecības centriem klimata pārmaiņu jomā, tādējādi veicinot klimata pārmaiņu mazināšanos globālā mērogā.
Neatkarīgi no programmas, ko students apgūst, ir būtiski radīt izpratni par ilgtspējīgu attīstību, par to kā klimata pārmaiņas ietekmē mūsu planētu, un vēl būtiskāk – kā students un pēcāk jaunais profesionālis var iesaistīties klimata pārmaiņu vadībā.
Jau vairākus gadus Biznesa augstskola Turība pievērš pastiprinātu uzmanību vides aizsardzības un ilgtspējības jautājumiem gan savā ikdienas dzīvē, gan arī tam, lai šie jautājumi tiktu integrēti mācību procesā. Līdz ar uzsākto projektu ceram, ka turpmākajos gados Biznesa augstskola Turība kļūs par „zaļu” augstskolu arvien vairāk studenti mācību procesā uzzinās un grūs praktiskas zināšanas par klimata pārmaiņu vadības jautājumiem.
Lai nodotu savu pieredzi un pastāstītu par to kā Turībā pievēršam uzmanību šiem jautājumiem, 14.aprīlī organizējām virtuālo studiju vizīti. Šajā vizītē piedalījās pasniedzēji no Gruzijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Vācijas, Itālijas un Nīderlandes augstskolām.
Vizītes laikā Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Stratēģijas un ilgtspējīgas attīstības nodaļas vecākā eksperte Inese Pelša iepazīstināja ar Latvijas politiku un paveikto klimata pārmaiņu vadības un ilgtspējīgas attīstības jomā. Dalībnieki guva ieskatu par Eiropas uzstādījumiem šajā jomā, uzzināja par Latvijas veiksmes stāstiem kā arī guva ieskatu par zaļo iepirkumu situāciju Latvijā.
Savukārt Biznesa augstskolas Turība lektore Margarita Platace dalījās pieredzē kā viņa savu lekciju kursu ietvaros integrē klimata pārmaiņu un ilgtspējīgas attīstības jautājumus. Bet Uzņēmējdarbības vadības fakultātes prodekāne un lektore Ieva Bruksle ar praktisku piemēru palīdzību skaidroja „zaļā biznesa” tendencēm Latvijā.
„Šādas studiju vizītes ir lielisks veids, kā apmainīties ar idejām un pieredzi. Ja kolēģi no citām valstīm dalās ar praktiskiem piemēriem kā tad studentos rosināt interesi par ilgtspējīgas attīstības, klimata pārmaiņu vadības un vispār vides jautājumiem, tas rodas jaunas idejas un rezultātā ieguvēji ir studenti. Un pat ne tikai studenti. Jo, ja mēs radīsim interesi un izpratni, tad jaunais profesionālis absolvējot augstskolu būs „zaļi domājošs”, viņš pievērsīs šiem jautājumiem uzmanību savā ikdienā un arī profesionālajā darbībā. Tā „zaļā domāšana” kļūs par prioritāti un normu mūsu sabiedrībā”, skaidro Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāne Agita Doniņa. Tieši Starptautiskā tūrisma fakultāte ir uzņēmusies vadību šī projekta realizācijā.
Projekts norisinās līdz 2023.gadam, Projekta nosaukums: Sinerģija starp izglītības, zinātnes, vadības un industrijas komponentēm klimata pārmaiņu vadībā / CLIMAN. Vadošais partneris -Nīderlandes Biznesa akadēmija, projektu līdzfinansē Eiropas Savienības ERASMUS+ programma.
Projekta numurs: 619119-EPP-1-2020-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP
Vairāk informācijas par projekta ŠEIT.