- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
-
Zinātne
- Kontakti
- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
Jaunumi
Turībā aizvadītas 15 Latvijas un starptautisko ekspertu vieslekcijas
Lai studiju procesā studenti vēl plašāk varētu iegūt jaunas zināšanas, aktuālo informāciju par konkrēto nozari un dzirdēt eksperta pieredzes stāstus, Biznesa augstskola Turība katru mēnesi organizē vieslekcijas par dažādām tēmām, ko vada dažādu nozaru Latvijas un starptautiskie profesionāļi. Jaunā studiju gada pirmajos divos mēnešos kopumā tika noorganizētas 15 ekspertu vieslekcijas.
Šī gada vieslekciju maratons aizsākās 21. septembrī ar uzņēmuma SIA “Eleven seeds” izveidotājas un Biznesa augstskolas Turība absolventes Ievas Sijātes uzstāšanos, kuras laikā viņa dalījās savās zināšanās par septiņiem organizācijas, komandas un cilvēka apziņas līmeņiem.
Savukārt oktobris iesākās ar latviešu mūzikas izdevēja, producenta, dziesmu autora, mūziķa un dzejnieka Guntara Rača profesionālo pieredzes stāstu, kurā viņš dalījās ar savām zināšanām producēšanā, lai motivētu un iedvesmotu komunikācijas studentus.
Turklāt Starptautiskā tūrisma fakultātes studenti 17. oktobrī devās mācību ekskursijā uz SIA “Getliņi EKO”, bet 18. oktobrī studentiem bija iespēja apskatīt Centrālās statistikas pārvaldi, kur lekciju par tēmu "Tūrisma datu ekosistēma Latvijā" pasniedza Centrālās statistikas pārvaldes Tūrisma un transporta statistikas daļas vadītāja Dita Zemīte.
Biznesa augstskola Turība vienmēr ir lepojusies ar saviem absolventiem, it īpaši, ja viņi pēc studiju absolvēšanas iegūst pieredzi profesionālajā darbībā un atgriežas Turībā nu jau lektora lomā. 18. oktobrī ar vieslekciju augstskolā uzstājās mārketinga projektu vadītājs un Turības absolvents Juris Kondrašovs, lai studentiem stāstītu par mediju plānošanu, kā arī influenceru un digitālo mārketingu.
Savukārt 19. oktobrī Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātē viesojās SIA “Tietoevry in Latvia” menedžere Zane Ansone, lai runātu par digitālo transformāciju un specializēto atbalstu biznesa attīstībai.
Pagājušajā mēnesī Turības studentiem bija iespēja piedalīties arī trīs vieslektoru lekcijās, kuras notika Erasmus apmaiņas programmas ietvaros. 21. oktobrī vieslekciju “Kā veikt pārdošanu septiņās minūtēs, vadības seminārs”, ko vadīja Lietuvas SMK Lietišķo zinātņu koledžas pasniedzējas Rita Karabanoviene un Vilma Kalinoviene. Tajā pašā dienā Zēlandes Biznesa un tehnoloģiju institūta asociētais profesors Anders Brūns sniedza lekciju “Eksports un imports biznesā”, bet 22. oktobrī studentiem bija iespēja apmeklēt arī viņa otro lekciju par makroekonomiskiem rādītājiem eksporta tirgus novērtēšanā.
Lai veidotu pieredzes apmaiņu ar Turības studentiem un runātu par korporatīvo sociālo atbildību, vieslekciju novadīja Latvijas Kokrūpniecības federācijas viceprezidents, Turības doktorants Kristaps Klauss.
Savukārt Veselības aprūpes virziena studentiem par veselības vadības procesu tika aizvadīta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktores Lienes Cipules vieslekcija.
Oktobra izskaņā par krīzes vadību Uzņēmējdarbības vadības fakultātes studentiem ar vieslekciju uzstājās krīžu vadības treneris un konsultants Ojārs Stūre, savukārt 29. oktobrī Juridiskās fakultātes studenti varēja apmeklēt Augstāko tiesu, kur viņiem bija iespēja tikties ar tiesnešiem, zinātniskajiem padomniekiem un citiem darbiniekiem, lai uzzinātu atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem, kā arī iepazītu tiesas ēku.
Vieslekciju maratonu noslēdza uzņēmuma SIA "EMJ Metāls" mārketinga direktors Aigars Punculis, vadot vieslekciju par eksporta izaicinājumiem, kā arī uzņēmuma “Future Robots” projekta vadītājs Jānis Fremanis, runājot par automatizācijas risinājumi viesmīlībā.
Biznesa augstskola Turība ir biznesā balstīta un atbilstošās aktivitātēs studentu orientēta starptautiska augstskola. Studiju process tiek veidots tā, lai studenti maksimālu spētu izmantot un attīstīt savu potenciālu, tāpēc studiju satura piedāvājums orientēts uz profesionālajām zināšanām un prasmju apgūšanu (60% ir praktiskās zināšanas, teorija - 40%).
Studiju ietvaros tiek organizētas mācību ekskursijas uzņēmumos un studiju saturs ir piepildīts ar dažādiem semināriem, meistarklasēm un vieslekcijām, kā arī paši pasniedzēji savu studiju kursu cenšas padarīt daudzpusīgu un ietvert visu aktuālo un noderīgo, kas palīdzēs daudz kvalitatīvāk izprast nozari un dos ieskatu reālās situācijās. Savukārt šī “zināšanu bagāža” ļaus veiksmīgāk integrēties un būt konkurētspējīgam darba tirgū.