Jaunumi

18.06.2021

Turība studentiem pandēmijas laikā rada unikālu prakses alternatīvu

Apzinoties, ka pandēmijas laikā studentiem ir grūtības atrast prakses vietu, jo daudzi uzņēmumi pārgājuši tiešsaistes režīmā, Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultāte šajā pavasarī radīja prakses alternatīvu – prakse “Uzņēmums”, kuras laikā studentiem ir iespēja izstrādāt ideju par savu uzņēmumu.

Prakses “Uzņēmums” laikā studentiem bija jāizstrādā jaunradīta uzņēmuma darbības plāns, aprakstā iekļaujot uzņēmuma vispārīgais raksturojums, darbības virzieni – produkts vai pakalpojums, uzņēmuma struktūra, konkurentu un tirgus izpēte, komunikācijas vadlīnijas uzņēmuma popularizēšanai, utt.

Prakses laikā studenti no dažādām Uzņēmējdarbības vadības fakultātes (UVF) studiju programmām un studiju gadiem tika apvienoti vairākās grupās (kopsummā sešās) un tās laikā viņiem bija pieejamas vairāku mentoru tiešsaistes konsultācijas.

“Prakse “Uzņēmums” ir unikāla pieeja un iespēja Latvijā, tā bija iespēja studentiem realizēt praksi ar pieredzējušiem uzņēmējiem. Šī ir prakse nevis formai, bet saturam, jo tās laikā studentiem ir iespēja realizēt iespējams kādu sen lolotu biznesa ideju. Bija prieks novērot, ar kādu degsmi studenti realizēja šo praksi,” uz veiksmīgo prakses gaitu atskatās UVF dekāne un viena no prakses “Uzņēmums” mentorēm Zane Driņķe.

Kopā praksē “Uzņēmums” tika izveidotas sešas studentu grupas, no tām divas angļu plūsmas studentiem un visas vairākas reizes tiešsaistē tikās ar mentoriem, lai izklāstītu paveikto un uzklausītu vērtīgus padomus tālākai uzņēmuma darbības plāna pilnveidošanai. Savukārt kā mentori šajā praksē darbojās UVF dekāne Z. Driņķe, UVF Komunikācijas virziena vadītāja Jana Bunkus, uzņēmuma AS “Sakret Holdings” padomes priekšsēdētājs Andris Vanags un Sakret OÜ valdes loceklis Kaspars Pacēvičs.

“Šī brīža lielajā nenoteiktībā valstī saistībā ar Covid ietekmi, Turības lēmums par šādas prakses organizēšanu ir vairāk nekā apsveicami. Pirmais ieguvums ir studentu darbs grupās, kur katram ir iespēja attīstīt savas zināšanu stiprās puses. Otrs – iespēja izveidot uzņēmuma struktūru, kurā studenti paši noteica savu lomu. Trešais – šāda prakse ir iespēja pielietot zināšanas, prasmes un kompetences par eksportējošu uzņēmumu, kuras apgūtas augstskolas programmās. Un visbeidzot – virtuālajā uzņēmuma prezentāciju vērtēšanā piedalās reāli uzņēmēji, arī starptautisku uzņēmumu vadītāji, kas gan Latvijas, gan ārvalstu studentiem sniedz ieteikumus stratēģisku virzienu attīstībai un praktiskus ieteikumus biznesa plāna realizācijai. Starptautisku uzņēmumu pārstāvoši mentori un augstskolā iegūto zināšanu sinerģija ar reālās uzņēmējdarbības plānošanas praksi sniedz garantiju, ka studenti beidzot augstskolu, izmantos iegūtās zināšanas savu bakalauru vai maģistru darbu pētījumu procesā un grādu aizstāvēšanā ar augstāko iespējamo novērtējumu,” ir pārliecināts A. Vanags.

Šāda prakse Turībā tika realizēta pirmo reizi, tomēr jau tagad, ņemot vērā idejas veiksmīgo realizāciju, ir skaidrs, ka tā tiks saglabāta kā tradīcija arī nākamajos studiju gados. Turpmāk šo praksi studenti izies Biznesa augstskolas Turība Biznesa inkubatorā, kur viņiem būs pieejams nu jau gandrīz 50 mentoru atbalsts.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!