- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
Jaunumi
Turības Biznesa inkubatora podkāstā “Eksperts tuvplānā” diskutē par mākslīgo intelektu un zaļo domāšanu
Jaunākajā Turības Biznesa inkubatora podkāstā “Eksperts tuvplānā” viesojās uzņēmuma “Emergn” pārstāvji un IT jomas profesionāļi - Aldis Ērglis un Austris Vasiļevskis. Kopā ar podkāsta vadītāju Kārli Apalupu, Turības absolventu kluba dibinātāju un mentoru, meklē atbildes uz jautājumiem par to, kas ir mākslīgais intelekts, kā viedās tehnoloģijas var ietekmēt ikviena cilvēka dzīvi un uzņēmēja darbu, un vai šīs lietas padara pasauli zaļāku.
Nopietns ieguldījums nākotnē un savās darba spējās būs izpratne par mākslīgā intelekta tehnoloģijām un mašīnmācīšanos, kas tuvākajos gados būs arvien svarīgāka joma. Attīstoties tehnoloģijām, parādās jaunas iespējas gan sabiedrībai ikdienišķām vajadzībām, gan pieejamās iespējas uzņēmējiem darba atvieglošanai.
Jau šobrīd skaidri redzam, kā tehnoloģijas spēj aizvietot cilvēkresursus, tur kur ir monotons un vienveidīgs darbs, tādā veidā to automatizējot. Profesionāļi apgalvo, ka bažām nav pamata, mudina Austris Vasiļevskis: “Skaties uz to kā uz papildu instrumentu, tas ir veids, kā darīt gudrāk, vairāk un ērtāk”. Mākslīgais intelekts strādā stabilā vidē, tehnoloģijas nespēj aizvietot darbus, kas pieprasa pastāvīgu mācīšanos un pielāgošanos videi, atzīst Aldis Ērglis: “Pavērojiet, kādus lēmumus jūs pieņemat, ja jūsu lēmumu pieņemšana aizņem mazāk kā trīs sekundes, tas nozīmē, ka nākotnē to darīs mākslīgais intelekts, tas ir tikai laika jautājums”.
Šobrīd pasaulē pieprasītākie speciālisti ir mākslīgā intelekta jomā, robotikā un datu apstrādē. Pieprasījums pēc speciālistiem mākslīgā intelekta jomā katru gadu pieaug arī Latvijā. IT jomas profesionāļi uzskata, ka daudz vieglāk ir atrast tehnoloģiskus risinājumus un savākt datus, taču daudz sarežģītāk ir atrast cilvēkus, kas spēj apkopot visas nepieciešams kompetences un spēj prognozēt mākslīgā intelekta atrisinātās problēmas.
Podkāsta laikā tiek aktualizēts jautājums arī par to, cik dabai draudzīgas ir viedās un gudrās tehnoloģijas. Jau šobrīd ir daudz risinājumi “zaļākam efektam”, piemēram, ūdens apgādes jomā, izmantojot optisko analīzi, lauksaimniecības jomā, izmantojot saldūdens rezerves, tiek pielietoti algoritmi, lai šos resursus izmantotu nepieciešamā daudzumā. Tāpat daudzās citās jomās tehnoloģiju izmantošana palīdz ietaupīt resursus un attīrīt no piesārņojuma.
Podkāsta raidījuma cikla pilno ierakstu meklē Turības biznesa inkubatora Facebook lapā, augstskolas Youtube kanālā un mājaslapā.
Video pieejams šeit: hhttps://youtu.be/8xzp2xnLnC0