- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
Jaunumi
Turības IT virziens patentē jaunu mikroklimata kontroles sistēmu
Biznesa augstskolas Turība Informācijas tehnoloģijas (IT) virziens Patentu valdē ir patentējis jaunu automatizētu mikroklimata kontroles sistēmu, kas spēj pielāgoties mainīgiem apstākļiem un uzturēt ideālu mikroklimatu iekštelpās. Šī unikālā izgudrojuma autori ir Biznesa augstskolas Turība IT virziena vadītājs, asociētais profesors Jānis Pekša un vadošais pētnieks Dmytro Mamchur no Ukrainas.
Mikroklimats ir veselīgas dzīves pamatfaktors, un to nosaka temperatūra, mitrums un gaisa kustības ātrums. Šie trīs faktori zināmā mērā ir savstarpēji aizstājami attiecībā uz komforta sajūtu un termoregulācijas vajadzībām.
Šī izgudrojuma mērķis ir novērst tehnikas līmeņa risinājumu trūkumus un nodrošināt efektīvu mikroklimata kontroles sistēmu, kas spēj regulēt telpas mikroklimatu, pamatojoties uz tādiem vides faktoriem kā temperatūra, relatīvais mitrums, gaisa plūsmas ātrums un negatīvā aerojonu koncentrācija.
“Mikroklimata kontroles sistēmas ir ļoti noderīgas dažādās lietojumprogrammās un nozarēs, jo tās spēj radīt un uzturēt īpašus vides apstākļus lokalizētās teritorijās. Piemēram, datu centri, farmācija, laboratorijas, muzeji, arhīvi, lauksaimniecība, dārzkopība, ražošana, vīna pagrabi u.c.,” izgudrojuma nozīmību pamato J.Pekša.
Atsaucīgā mikroklimata kontroles sistēma ir paredzēta iekštelpu videi, un tās mērķis ir nodrošināt optimālu komfortu, regulējot temperatūru, mitrumu, gaisa kvalitāti un gaisa plūsmu. Tas sastāv no dažādām sastāvdaļām, tostarp gaisa padeves un izplūdes kanāliem, sensoriem gaisa produktivitātes un kaitīgo vielu mērīšanai, ventilatoriem un vadības sistēmas ar regresijas modeļu bloku un mikrodatoru.
Sistēmas galvenās iezīmes ir tās spēja pielāgoties mainīgajiem apstākļiem un uzturēt ideālu mikroklimatu. Tas izmanto sensorus, lai uzraudzītu temperatūru, mitrumu, CO2 līmeni un daudz ko citu, un vadības sistēma aprēķina kombinēto komforta koeficientu. Pamatojoties uz šo faktoru, sistēma var pielāgot dažādus parametrus, izmantojot sildītājus, dzesētājus, mitrinātājus, sausinātājus un jonizatorus. Tas arī regulē gaisa plūsmu un nosaka izmaiņas vidē, piemēram, temperatūras maiņas vai paaugstinātu aktivitāti, kas var ietekmēt komforta līmeni.
Ārkārtas situācijās, piemēram, dūmu noteikšanas gadījumā, sistēma ātri reaģē, atverot maisīšanas vārstus, mainot ventilatora virzienus un aktivizējot izplūdes ventilatorus, lai nodrošinātu drošību. Turklāt sistēmu var vadīt attālināti, izmantojot globālo tīklu vai GSM.
Šo sistēmu var izmantot, lai uzlabotu darba telpas komfortu un produktivitāti biroja vidē vai uzturētu veselīgus apstākļus rūpnieciskos apstākļos. Kopumā šī sistēma piedāvā uzlabotu mikroklimata kontroli iekštelpām, nodrošinot komfortu, drošību un spēju pielāgoties mainīgajiem apstākļiem.