Jaunumi

28.03.2023

Turības komanda gūst pieredzi starptautiskā hakatonā par aizsardzību un drošību

No 24. līdz 26. martam Liepājā notika CASSINI hakatons, kas vienlaikus norisināsies 10 Eiropas valstīs. Arī 5 Turības studenti piedalījās izaicinājumā, kura ietvaros izstrādāja ideju par datu apstrādes sistēmu apvidus analīzei un izmaiņu prognozēšanai.

Liepājas Universitātes telpās šajā nedēļas nogalē pulcējās 11 studentu un pasniedzēju komandas no visas Latvijas, kas kopā ar uzņēmējdarbības, aizsardzības un citu ekspertu vadībā strādāja pie risinājumu radīšanas Eiropas Savienības drošībai, izmantojot ES Zemes novērošanas un satelītu datus.

Izmantojot Copernicus, Galileo un EGNOS satelītu navigācijas sistēmas datus, kā arī drošas savienojamības tehnoloģijas, dalībnieki radīja jaunus konceptus un produktus Eiropas drošības stiprināšanai, risinot vienu no trim izvirzītajiem izaicinājumiem: pārrobežu mobilitātes aizsardzībai, jūras drošības stiprināšanai un kritiskās infrastruktūras traucējumu risku un seku mazināšanai un atjaunošanai.

“Šādi hakatoni ir lieliska iespēja studentiem studiju procesā iegūtās zināšanas pielietot praksē meklējot praktiskus un inovatīvus risinājumus, izstrādājot jaunus konceptus vai produktus. Šis hakatons bija īpaši interesants un izaicinošs, jo komandā apvienojās drošības jomas un informāciju tehnoloģiju studenti. Šādā starpnozaru komandā studenti mācās viens no otra, apgūst jaunas prasmes, kā arī mācās risināt dažādus sarežģītus uzdevumus un radīt inovācijas. IT virzienā apmācam studentus studiju kursā “Dizaina domāšana IT nozarē”, kur studenti apgūst, kā darbojas Dizaina metodoloģija, radot jaunus, inovatīvus produktus un to risinājumus. Apgūstot pamatus, studenti spēj piedalīties studiju kursā, kas ir veltīts dalībai hakatonā.”, stāsta Biznesa augstskolas Turība IT virziena vadītājs Jānis Pekša.

Piecu drošības un IT programmu studentu komanda no Turības – Niks Mikus Rožlapa, Kalvis Rolands Siliņš, Uldis Neimanis, Jānis Gabrāns un Artis Zadvinskis – izstrādāja ideju, kuras mērķis ir apvienot kosmosa datus un datus no dažādiem zemes sensoriem un valsts iestādēm, lai nodrošinātu ātrāku datu apstrādi apvidus analīzei un izmaiņu prognozēšanai. Divu dienu laikā komandai tika nodrošināts pieredzējušu mentoru atbalsts un izstrādātā ideja saņēma pozitīvu vērtējumu no hakatona ekspertiem.

“Studijas augstskolā neparobežojas tikai ar lekcijām – studentiem ir plašas iespējas piedalīties dažādos projektos, konferencēs, semināros, intensīvajos kursos, apmaiņas programmās un citos pasākumos. Tas dod iespējas apgūt praktiskas iemaņas un attīstīt savas starpnozaru prasmes – spēju strādāt komandā, attīstīt kritisko domāšanu, komunikācijas un problēmu risināšanas prasmes. Tieši šīs ir prasmes, ko darba devējs meklē savos darbiniekos! Izmantojiet katru iespēju piedalīties šādos projektos! Piemēram, jau šovasar augustā Biznesa augstskolas studentiem būs iespēja piedalīties starptautiskā intensīvajā kursā par drošības risku vadību”, stāsta projektu daļas vadītāja Kristīne Neimane.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!